Liverpool z surową karą dla Hugo Ekitiké

2025-09-25 19:55:40; Aktualizacja: 2 godziny temu
Liverpool z surową karą dla Hugo Ekitiké Fot. IMAGO/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Daily Mail

Hugo Ekitiké w meczu z Southampton zdobył bramkę na wagę zwycięstwa. Tuż potem zdjął jednak koszulkę, za co obejrzał drugą żółtą kartkę i wyleciał z boiska. Liverpool postanowił ukarać swojego zawodnika - informuje „Daily Mai”.

„The Reds” nie mają za sobą łatwego boju w trzeciej rundzie Pucharu Ligi Angielskiej. Zespół do 85. minuty jedynie remisował z drugoligowym Southampton 1:1.

Wtedy z pomocą przyszedł letni nabytek. Wprowadzony po przerwie Hugo Ekitiké strzelił gola dającego zwycięstwo.

Francuz zapomniał jednak, że ma na swoim koncie żółtą kartkę i postanowił podczas celebracji trafienia zdjąć koszulkę. To kosztowało go wyrzuceniem z boiska.

Pretensje do zawodnika o całą sytuację mieli Jeremie Frimpong oraz Arne Slot.

– Przekazałem Hugo, że gdyby w taki sposób w 87. minucie strzelił gola w finale Ligi Mistrzów po przedryblowaniu trzech zawodników i trafił w okienko, to zrozumie, że dopiero wtedy będzie to jego największa zasługa. To było niepotrzebne, niemądre. Nazywacie to głupotą, ja tak samo – powiedział po meczu holenderski menedżer.

Mimo straty jednego zawodnika Liverpool zdołał dowieźć prowadzenie i zanotował awans.

To nie oznacza, że środkowy napastnik sprowadzony za 82,5 miliona euro podstawy oraz 12,5 miliona w formie bonusów uniknie kary.

Jak informuje „Daily Mail”, świeżo upieczony reprezentant Francji otrzymał komunikat o ukaraniu go grzywną o równowartości dwutygodniowej pensji.

Z racji zawieszenia gracz nie weźmie udziału w najbliższym ligowym meczu przeciwko Crystal Palace.