Loïs Openda przeszedł do historii. Najszybszy hat-trick w Ligue 1 [WIDEO]

Loïs Openda przeszedł do historii. Najszybszy hat-trick w Ligue 1 [WIDEO] fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Loïs Openda zapisał się w historii Ligue 1 z najszybciej skompletowanym hat-trickiem od wyczynu Matta Moussilou z Lille w meczu z FC Istres (8:0).

Reprezentant Belgii został latem sprowadzony do RC Lens w charakterze piłkarza, mającego stanowić konkurencję dla Adama Buksy.

Niestety reprezentant Polski zmaga się od początku sezonu z problemami zdrowotnymi, co skrzętnie wykorzystuje 23-letni atakujący, prezentujący się bardzo solidnie we francuskim zespole.

Loïs Openda ma jeszcze dość duże kłopoty z regularnością, ale w ostatnim starciu przeciwko Clermont Foot 63 (4:0) pokazał się z rewelacyjnej strony za sprawą zanotowania hat-tricka oraz asysty.

Uwagę statystyków przykuł przede wszystkim fakt ustrzelenia przez niego trzech goli w przeciągu niecałych pięciu minut.

Bardzo szybko okazało się, że jest to najszybciej zdobyty hat-trick w historii Ligue 1. Poprzedni rekordzista w osobie Matta Moussilou z Lille potrzebował do dokonania identycznego wyczynu nieco ponad pięciu minut w pojedynku z FC Istres w kwietniu 2005 roku.

Swój znaczący wkład w ustanowieniu nowego rekordu miał niestety Mateusz Wieteska, który w praktyce podarował Belgowi ostatniego ze strzelonych przez niego goli.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam Transfery - Relacja na żywo [01/06/2023] Transfery - Relacja na żywo [01/06/2023] Mason Mount finalizuje odejście z Chelsea. Dogadał się z nowym klubem! Mason Mount finalizuje odejście z Chelsea. Dogadał się z nowym klubem! Fabián Ruiz z zaskakującą przeprowadzką do Premier League?! Fabián Ruiz z zaskakującą przeprowadzką do Premier League?! OFICJALNIE: Youri Tielemans odchodzi z Leicester City OFICJALNIE: Youri Tielemans odchodzi z Leicester City

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy