Lopetegui: Jeśli ktoś mówi, że gracze będą zdolni do rywalizacji po dwóch tygodniach treningów, nie ma pojęcia, o czym gada!

Lopetegui: Jeśli ktoś mówi, że gracze będą zdolni do rywalizacji po dwóch tygodniach treningów, nie ma pojęcia, o czym gada!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sevilla

Rozgrywki w Hiszpanii, tak jak w wielu zakątkach świata, są obecnie zawieszone. Julen Lopetegui wykorzystał wolny czas, aby podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat obecnej sytuacji w kraju, komentując m.in. pomysł wznowienia hiszpańskiej ekstraklasy.

Luis Rubiales nie tak dawno poinformował podczas swojego wystąpienia, że celem Królewskiego Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej jest dokończenie sezonu, nawet jeśli miałoby to oznaczać wydłużenie go do lipca lub sierpnia. Wówczas mecze z pewnością byłyby rozgrywane bez obecności kibiców. Szkoleniowiec Sevilli, zapytany o tę kwestię, stwierdził, że nie rozumie takiego nastawienia piłkarskich władz.

– Nie wiem, czy sezon wróci. Dosyć dziwnie słucha mi się debat na temat terminów. Rozumiem oczywiście ekonomiczne konsekwencje niedogrania sezonu do końca i to z pewnością odbije się też na naszej sytuacji. Najbliższe trzy tygodnie będą jednak jeszcze cięższe i musimy być na to przygotowani – rozpoczął.

– Nie do końca rozumiem pomysł grania przy pustych trybunach. W piłce nożnej gra się dla ludzi. Bez nich to nie ma sensu. Jeśli spotkania będą odbywały się bez udziału kibiców, to będzie oznaczać, że wciąż istnieje ryzyko. W takiej sytuacji nie powinno się grać – kontynuował.

– Jeśli będzie możliwość dokończenia sezonu, świetnie. Jeśli nie, trzeba wyciągnąć wnioski z tego, co jest, a więc 3/4 sezonu. To ma jakąś wartość – zaznaczył.

We Włoszech nie tak dawno rozgorzała debata na temat powrotu piłkarzy do treningów. Pionierem pod tym względem było SSC Napoli, które wystosowało nawet oficjalną datę (25 marca). Dziś wiemy jednak, że pomysł ten został odłożony przynajmniej do trzeciego kwietnia. Piłkarzom pozostają zatem ćwiczenia indywidualne. Mając to na uwadze, Lopeteguiemu trudno wyobrazić sobie, aby po „zielonym świetle” na wznowienie rozgrywek jego podopieczni w szybkim tempie doszli do pełni formy.

– Słucham i czytam o sprawach, które naprawdę mnie zaskakują. Jeśli ktoś mówi, że gracze będą zdolni do rywalizacji po dwóch tygodniach treningów, nie ma pojęcia, o czym gada! To nie okres letni, gdy zawodnik wraca świeży. Ta przerwa wpływa znacząco na kondycję fizyczną i mentalną – ocenił.

Sevilla po 27 kolejkach ligowych plasuje się na trzecim miejscu w tabeli. Z kolei w rozgrywkach Ligi Europy Andaluzyjczycy wciąż mają przed sobą dwumecz z Romą na etapie 1/8 finału. 53-latek za wynik ekipy z Estadio Ramón Sánchez Pizjuán odpowiada od bieżącego sezonu.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO] „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy