Luis Enrique przekazał niezwykle smutną informację. Zmarła jego dziewięcioletnia córka

Luis Enrique przekazał niezwykle smutną informację. Zmarła jego dziewięcioletnia córka fot. FotoPyK
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Luis Enrique

W czerwcu tego roku Luis Enrique oficjalnie zrezygnował z posady selekcjonera reprezentacji Hiszpanii. Dopiero teraz okazało się, że przyczyną była choroba córki, która zmarła dzisiejszego popołudnia.

Hiszpański trener nie podał w czerwcu powodów rezygnacji, a wcześniej - odsunięcia się od regularnej pracy przy kadrze. W związkowym komunikacie mogliśmy przeczytać tylko o względach osobistych. Środowisko piłkarskie również milczało przez cały czas, szanując decyzję selekcjonera o pozostawieniu sprawy w pełnej prywatności.

Teraz Enrique za pośrednictwem konta na Twitterze wystosował komunikat swojej rodziny.

„Nasza córka Xana odeszła tego popołudnia w wieku dziewięciu lat po pięciu intensywnych miesiącach walki z kostniakomięsakiem.

Dziękujemy za wszystkie gesty wsparcia, otrzymane podczas tych miesięcy. Doceniamy dyskrecję i zrozumienie.

Dziękujemy także całej ekipie szpitali San Joan de Deu i Sant Pau za ich oddanie i leczenie - lekarzom, pielęgniarkom i woluntariuszom. Szczególnie chcemy wspomnieć paliatywny zespół z Sant Joan de Deu.

Będziemy za tobą bardzo tęsknili i będziemy wspominać cię każdego dnia naszego życia w nadziei, że spotkamy się w przyszłości. Będziesz gwiazdą, która będzie świecić naszej rodzinie.

Odpoczywaj, Xanita.

Rodzina Martínez Cullell”.

Z całego świata napływają kondolencje. Xana była jednym z trojga dzieci 49-letniego szkoleniowca i jego żony, Eleny Cullell.
Więcej na temat: Luis Enrique Hiszpania

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Kary dla Lechii Gdańsk i Lecha Poznań Ekstraklasa: Kary dla Lechii Gdańsk i Lecha Poznań OFICJALNIE: Jewgienij Baszkirow w Zagłębiu Lubin OFICJALNIE: Jewgienij Baszkirow w Zagłębiu Lubin PSG: Bunt Neymara PSG: Bunt Neymara OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Kristopher Vida w Piaście Gliwice Kiedyś Barcelona, teraz Częstochowa. OFICJALNIE: Lederman w Rakowie Kiedyś Barcelona, teraz Częstochowa. OFICJALNIE: Lederman w Rakowie OFICJALNIE: Marcin Budziński w Radomiaku OFICJALNIE: Marcin Budziński w Radomiaku OFICJALNIE: Stolarczyk selekcjonerem reprezentacji Polski U-19 OFICJALNIE: Stolarczyk selekcjonerem reprezentacji Polski U-19

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy