Luis Suárez otwarty na każde rozwiązanie. „Nie zamykam drzwi przed nikim”

Luis Suárez otwarty na każde rozwiązanie. „Nie zamykam drzwi przed nikim” fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Radio Sport 890

Luis Suárez wypowiedział się na temat ewentualnego opuszczenia Starego Kontynentu na rzecz kontynuowania kariery w jednym z klubów z Major League Soccer.

Doświadczony napastnik był w ubiegłych miesiącach mocno nastawiony na przedłużenie kontraktu z Atlético Madryt lub zasilenie innego mocnego europejskiego zespołu.

Ostatecznie nie otrzymał on propozycji pozostania w hiszpańskim klubie i na razie nie zdecydował się na zaakceptowanie żadnej propozycji ze strony jednej z drużyn ze Starego Kontynentu.

Ten stan rzeczy otwiera przed 35-letnim zawodnikiem możliwość dołączenia do ekipy z innej części świata. Spośród nich nie tak dawno bardzo mocno o względy Luisa Suáreza zabiegało River Plate. Urugwajczyk był skłonny dołączyć do argentyńskiego zespołu, ale jego odpadnięcie z Copa Libertadores sprawiło, że ten temat został definitywnie zamknięty, o czym otwarcie powiedział sam piłkarz.

W efekcie były snajper Ajaksu Amsterdam, Liverpoolu czy Barcelony kontynuuje rozważanie różnych opcji i jak sam przekonuje nie zamyka się na dołączenie do jednej z drużyn z Major League Soccer.

- Rynek w MLS jest bardzo złożony. Niektóre kluby mnie chcą, ale nie mają teraz miejsca w składzie. Musiałbym na nie poczekać do stycznia. Z kolei inne zespoły mogą podpisać ze mną kontrakt, ale sam musiałbym ocenić, czy mają szansę na awans do play-offów - stwierdził napastnik w rozmowie z Radio Sport 890.

- Nie zamykam drzwi przed nikim. Wysłucham wszystkich ofert. Drużyny, które nie awansują do play-offów zakończą jednak sezon w pierwszym tygodniu października. To nie byłoby dla mnie dobre, ponieważ zakończyłbym grę na miesiąc przed Mistrzostwami Świata - dodał 35-latek, który następnie zdementował krążące w mediach plotki o zameldowaniu się wspólnie z Leo Messim w Interze Miami.

- To, co zostało powiedziane o Interze Miami, nie jest prawdziwe. Wiele rzeczy mówi się w prasie i w mediach społecznościowych, ale nie możemy cały czas czemuś zaprzeczać. Leo ma swoją przyszłość w PSG, a potem nie wiem, gdzie będzie chciał przejść na emeryturę. Ja też mam swoje wizje sportowe, a potem przeanalizuję wszystkie rzeczy z rodziną - przyznał Suárez.

- Na pewno będziemy mieszkać blisko siebie w Barcelonie, ponieważ jesteśmy przyjaciółmi z naszymi rodzinami, ale do tego momentu nie wiem, czy skończymy karierę razem w jednym klubie. To są spekulacje - zakończył doświadczony zawodnik.

35-letni piłkarz, w kwestii kontynuowania kariery w Europie, był w minionych tygodniach łączony między innymi z Aston Villą, Ajaksem Amsterdam, Galatasaray czy Atalantą.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie OFICJALNIE: Przyszłość Mohameda Simakana wyjaśniona. Transferu na razie nie będzie POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” POTWIERDZONE: João Félix na sprzedaż. „Rozsądek tak podpowiada” Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy