Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?!

2024-05-21 22:25:21; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Fot. Hubert Bertin / PressFocus
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Piotr Koźmiński [WP SportoweFakty]

Na radarze Górnika Zabrze znalazł się Luka Zahović, występujący na co dzień w Pogoni Szczecin - informuje Piotr Koźmiński z „WP SportoweFakty”.

Dobiegający końca sezon w wykonaniu Górnika Zabrze możemy śmiało określić mianem pozytywnego zaskoczenia, bowiem kolektyw stworzony przez trenera Jana Urbana praktycznie do ostatniej kolejki bił się o miejsce premiowane grą w eliminacjach do europejskich pucharów.

Ta sztuka jednak Górnikowi się nie udała, lecz na jedno spotkanie przed końcem rozgrywek zajmuje on piątą lokatę w tabeli Ekstraklasy, co zważając na zakręconą sytuację związaną z finansami oraz nowym właścicielem zabrzańskiego zespołu jest naprawdę niezłym wynikiem.

Klubowi działacze chcieliby kontynuować przyzwoitą dyspozycję swojej drużyny również w nadchodzącej kampanii, dlatego też postarają się oni w pełni wykorzystać letnie okno transferowe, by móc odpowiednio wzmocnić swój zespół. Wiemy już, że do ekipy trenera Urbana w ramach wolnego transferu z Dynama Czeskie Budziejowice dołączy środkowy pomocnik Patrik Hellebrand.

Górnik chciałby również wzmocnić pozycję napastnika, która obecnie jest zajmowana przez Sebastiana Musiolika oraz Piotra Krawczyka. Jak informuje Piotr Koźmiński z „WP SportoweFakty”, na celowniku drużyny z Roosevelta 81 znalazł się strzelec jej ligowego rywala.

Jest nim Luka Zahović z Pogoni Szczecin, który w kończącym się już sezonie nie mógł liczyć na regularne występy, przez co łącznie rozegrał 24 spotkania, które okrasił bramką oraz trzema asystami.

Według informacji podanych przez Koźmińskiego latem może on postarać się o dopięcie transferu do klubu, w którym będzie stanowił o sile pierwszej jedenastki. Odpowiednim kierunkiem mógłby być właśnie Górnik, dla którego ściągnięcie Zahovicia jest na ten moment bardzo ciekawą opcją.

Piętnastokrotny reprezentant Słowenii szeregi Pogoni zasilił w październiku 2020 roku, przechodząc wówczas z rodzimego NK Maribor. Jego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku.