Łukasz Skorupski wraca do tematu rządowych premii. „Zaczęliśmy się kłócić”

Łukasz Skorupski wraca do tematu rządowych premii. „Zaczęliśmy się kłócić” fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Przegląd Sportowy

Kurz po Mistrzostwach Świata w Katarze opadł. Polska kadra mimo awansu z grupy nie zapamięta ich dobrze, a to głównie z powodu skandalu premiowego, który wybuchł po powrocie zawodników do Polski. Do sytuacji wrócił uczestnik mundialu Łukasz Skorupski.

Czesław Michniewicz wypełnił główny cel stawiany mu przez Polski Związek Piłki Nożnej, a więc awansował do fazy pucharowej Mistrzostw Świata w Katarze. Jak się okazało, nie wystarczyło to, aby zachował posadę. Doświadczony trener znalazł się w centrum poważnej afery, którą trzeba było szybko ugasić.

Premier rządu Mateusz Morawiecki obiecał reprezentantom Polski kilkadziesiąt milionów euro premii do podziału w przypadku dotarcia do 1/8 finału. Polityk początkowo potwierdził, że rzeczywiście kadrowicze mieli otrzymać dodatek, lecz po gwałtownej reakcji społeczeństwa zmienił swoją narrację, przekonując w końcu, iż temat premii nigdy nie istniał...

W międzyczasie media informowały o alarmujących wydarzeniach wewnątrz polskiej kadry. Kłótnie o podział rządowej gotówki, bunt przeciwko trenerowi - po mundialu pisało się tylko o tym, zapominając o poczynaniach „Biało-czerwonych” na katarskich boiskach.

Po czasie tylko Grzegorz Krychowiak zabrał głos w całej sprawie. Stanowiska Roberta Lewandowskiego, Piotra Zielińskiego czy Wojciecha Szczęsnego się nie doczekaliśmy.

W końcu kulisy całej afery odsłonił golkiper włoskiej Bolonii i reprezentacji Polski - Łukasz Skorupski. 31-latek przyznał, że faktycznie w drużynie powstały tarcia z powodu premii.

- Wychodzimy z grupy i zamiast się cieszyć, nagle zaczęliśmy kłócić się o tę premię. Ci mają mieć tyle, inni tyle. Ale to tak się kłóciliśmy, że nie gadaliśmy z pewnymi zawodnikami. A dzień wcześniej razem śpiewaliśmy. Zbliżał się mecz z Francją. „Lewy” mówi, rada drużyna: Panowie, dogadajmy się. Nie możemy myśleć o premii, tylko o meczu. Dogadaliśmy się, żeby już nie rozmawiać o tej premii. Z całym szacunkiem dla pieniędzy, ale nikomu na kadrze ich nie brakuje. Wrócił spokój, zagraliśmy mecz - powiedział w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” zawodnik, który w trykocie z orzełkiem na piersi uzbierał osiem występów.

- Na turnieju w kadrze była rewelacyjna atmosfera. Po meczach wychodziliśmy na kolację, dbaliśmy o atmosferę. Tworzyliśmy zwartą grupę, byliśmy zżyci. Atmosfera była piękna, a później wszystko się zepsuło.

Sam 31-latek miał po rozmowie z premierem wywalczyć dziesięć milionów złotych więcej. Bramkarz przekonuje, że wówczas żartował, ale Mateusz Morawiecki przystał na jego propozycję.

- Coś tam gadałem, ale to bardziej dla beki. A premier to zaakceptował. Moim zdaniem na takim turnieju nie powinniśmy w ogóle gadać o premii, wszystko powinno być ustalone na papierze przed mistrzostwami. Tylko my niewiele mogliśmy zrobić. Powiedzieli nam o niej przed samym wyjazdem do Kataru, zaraz wyjeżdżaliśmy na lotnisko.

- Po awansie z grupy. Niektóre rzeczy dziennikarze napisali prawdziwe, niektóre nie. Zaczęły się kłótnie między nami, rozmowy z trenerem. Tak trochę nakręcaliśmy się już wszyscy w ekipie, tak szczerze ci powiem: premia, premia, kiedy premia? - opowiedział ceniony w Italii golkiper.

CAŁY WYWIAD PRZECZYTACIE TUTAJ.

***

Łukasz Skorupski znalazł się na liście zawodników powołanych przez Fernando Santosa na marcowe mecze eliminacyjne.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Xavi: To było haniebne Xavi: To było haniebne „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO] „Xavi quedate”. Kibice Realu Madryt zadrwili ze szkoleniowca FC Barcelony [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy