Maguire po meczu z Chelsea. Obrońca Manchesteru United tłumaczy się ze starcia z Batshuayiem

Maguire po meczu z Chelsea. Obrońca Manchesteru United tłumaczy się ze starcia z Batshuayiem
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Manchester United

Harry Maguire zabrał głos po poniedziałkowym meczu Manchesteru United z Chelsea (2:0).

„Czerwone Diabły” wygrały wczoraj po bramkach Anthony’ego Martiala i właśnie Maguire’a. Angielski obrońca, wykorzystując dośrodkowanie Bruno Fernandesa z rzutu rożnego, zanotował swoje pierwsze ligowe trafienie w barwach MU. Już po ostatnim gwizdku więcej niż o golu defensora dyskutuje się o akcji z 22. minuty. Maguire walczył wtedy o piłkę, a jego noga trafiła w krocze Michy’ego Batshuayia.

Co powiedział 26-letni stoper po meczu?

- Bruno posłał świetną piłkę. Możecie zobaczyć, co potrafi. Jego podania mają naprawdę dużo jakości i dysponuje świetną techniką. Jest liderem i miło przebywać z nim w jednej szatni.

- Jeśli chodzi o sytuację z 22. minuty, czułem, że rywal na mnie upadnie i wyprostowanie nogi było naturalną reakcją. Próbowałem go przytrzymać. Zdaję sobie sprawę z tego, że w telewizji wyglądało to gorzej. To była jednak moja naturalna reakcja. Zahaczyłem go, ale nie miałem zamiaru kopnąć. Myślę, że koniec końców arbiter podjął dobrą decyzję.

- Nie możemy dać ponieść się teraz emocjom. W niedzielę czeka nas domowe spotkanie z Watfordem. Musimy podejść do niego tak jak do poniedziałkowego meczu i zdobyć trzy punkty - powiedział Maguire.

Przypomnijmy, że zdaniem prowadzącego Chelsea Franka Lamparda obrońca powinien zostać wyrzucony z boiska.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United: Lista wszystkich piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Lista wszystkich piłkarzy łączonych ze „Srokami” Legia Warszawa z decyzją w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza Legia Warszawa z decyzją w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO] Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy