Manchester City: Guardiola nigdzie się nie wybiera

Manchester City: Guardiola nigdzie się nie wybiera
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Athletic I Goal.com

Dziennikarze The Athletic oraz Goal.com podają, że Pep Guardiola nie zamierza odchodzić z Manchesteru City, mimo że UEFA wykluczyła angielski klub z dwóch kolejnych edycji Ligi Mistrzów.

Kara nałożona na „The Citizens” (dochodzi do tego grzywna w wysokości 30 milionów euro) to efekt naruszenia zasad Finansowego Fair Play. Ogłoszenie tej decyzji przez UEFA wywołało oczywiście spore zamieszanie na Etihad. Dość szybko zwołano specjalne spotkanie, w którym udział wzięli piłkarze mistrza Anglii. To właśnie w jego trakcie Guardiola miał powiedzieć podopiecznym: „Teraz, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, musimy pokazać, że nie jesteśmy pieniędzmi, tylko mamy talent”.

Źródło zbliżone do drużyny informuje, że nikt na Etihad nie myśli o opuszczeniu zespołu w wyniku zaistniałej sytuacji. „Pieprzyć to, jeśli UEFA nas nie lubi. Pokażmy im” - miała powiedzieć jedna z osób w szatni.

Goal.com podkreśla, że wcześniejszego odejścia z MC nie rozważa również Guardiola. Jego kontrakt wygasa 30 czerwca 2021 roku i Hiszpan zapewne go wypełni. Według powyższego źródła na Etihad panuje przekonanie, że zakaz nałożony przez UEFA zostanie cofnięty po złożeniu odwołania do Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu. Wszystko wskazuje jednak na to, że Guardiola nie zmieni swojego nastawienia nawet w przypadku utrzymania kary.

W środę piłkarze MC wrócą do rywalizacji w Premier League po kilkunastodniowej przerwie. Ich rywalem będzie West Ham.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Marchwiński trafi do Serie A? Chce go Atalanta, ale nie tylko Marchwiński trafi do Serie A? Chce go Atalanta, ale nie tylko George Weah nagrał piosenkę o koronawirusie [AUDIO] George Weah nagrał piosenkę o koronawirusie [AUDIO] Domowa koszulka Tottenhamu na nowy sezon [FOTO] Domowa koszulka Tottenhamu na nowy sezon [FOTO] Chelsea pracuje nad transferami Coutinho i Tellesa Chelsea pracuje nad transferami Coutinho i Tellesa Serie A: Agenci w 2019 roku zarobili 187,8 miliona euro na prowizjach transferowych. Juventus dał im najwięcej! Serie A: Agenci w 2019 roku zarobili 187,8 miliona euro na prowizjach transferowych. Juventus dał im najwięcej! Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Kevin De Bruyne wybrał jedenastkę marzeń z zawodników, z którymi grał Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto Piłkarze Polonii Bytom zgodzili się na obniżenie pensji do 500 złotych brutto

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy