Manchester City planuje ponowne wypożyczenie utalentowanego wychowanka. Chcą go przetestować

Manchester City planuje ponowne wypożyczenie utalentowanego wychowanka. Chcą go przetestować fot. Pedro Fiuza / Xinhua / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Alan Nixon

Manchester City chce, by James McAtee spędził kolejny sezon na wypożyczeniu w mocniejszym klubie, niżeli Sheffield United - informuje Alan Nixon. Zainteresowanie przejawiają między innymi zespoły z Bundesligi.

Manchester City dysponuje obecnie mocną kadrą pierwszego zespołu. Nie można dodatkowo zapominać, że niektórzy podopieczni Pepa Guardioli przebywają obecnie w ramach transferów czasowych w innych zespołach.

W tej grupie są między innymi João Cancelo, Yangel Herrera oraz James MacAtee.

Minione tygodnie należą w znacznym stopniu do środkowego pomocnika. Mowa bowiem o zawodniku, który na wypożyczeniu w Sheffield United spisywał się naprawdę bardzo solidnie. Wspólnie z tym zespołem awansował zresztą do Premier League.

Mogłoby wydawać się więc, że Pep Guardiola powinien dać mu szansę na Etihad Stadium.

Okazuje się jednak, że Hiszpan wychodzi z nieco innego założenia i planowany jest w tym przypadku kolejny transfer czasowy. Zdaniem Alana Nixona ten ma dać odpowiedź, czy 20-latka jest gotów do gry dla Manchesteru City.

Pod uwagę brane są co najmniej dwie opcje: kluby z czołówki Premier League lub przeprowadzka do Bundesligi.

Jeśli tam sobie nie poradzi, to prawdopodobnie będzie sprzedany.

James McAtee rozegrał w tym sezonie na zapleczu Premier League łącznie 43 spotkania i w tym czasie strzelił dziewięć bramek oraz miał do tego cztery asysty.

Umowa wiąże go z mistrzem Anglii do 30 czerwca 2026 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Michał Probierz rozesłał szeroką listę powołań na październikowe mecze Michał Probierz rozesłał szeroką listę powołań na październikowe mecze Jak zwolnić i zatrudnić selekcjonera reprezentacji Polski? Jak zwolnić i zatrudnić selekcjonera reprezentacji Polski? Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy