Manchester United: Bruno Fernandes miał już gotowe „transfer request”. Jedna decyzja mogła pozbawić klub gwiazdy

Manchester United: Bruno Fernandes miał już gotowe „transfer request”. Jedna decyzja mogła pozbawić klub gwiazdy fot. Calabrese / Sipa / UK Sports Pics / PressFocus
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: The Athletic

Manchester United mógł stracić Bruno Fernandesa po tym, jak zdecydował się na grę w Superlidze. Portugalczyk kategorycznie sprzeciwiał się temu wyborowi i był gotów natychmiast odejść, informuje „The Athletic”.

Choć o powstaniu takiego tworu jak Superliga było omawiane przy wielu okazjach w ostatnich latach, to kiedy w końcu kluby zdecydowały się na konkretne ruchy w tym temacie, było to zaskoczeniem dla wielu. Oficjalny komunikat wywołał wiele kontrowersji, a w Anglii doszło nawet do tego, że w ramach protestu kibice wyszli na ulice. Swój pomysł na sprzeciwienie się projektowi miał również Bruno Fernandes.

Portugalczyk był jedną z największych gwiazd, która otwarcie sprzeciwiła się powstaniu Superligi, wrzucając choćby w mediach społecznościowych komentarze, iż „marzeń nie da się kupić”.

Według „The Athletic” w biurach na Old Trafford było naprawdę gorąco, ponieważ zawodnik był gotów nawet odejść.

Były gracz Sportingu miał rozmawiać z dyrektorem Edem Woodwardem i otwarcie zarzucał mu, iż traktuje piłkarzy jak dzieci i swoje asy w talii. Zagroził przy tym, że jeśli „Czerwone Diabły” nie wycofają się z Superligi, on złoży żądanie transferu.

Fernandesowi najbardziej przeszkadzała wizja inkluzywnych rozgrywek, które w tamtym czasie miały zakładać stały udział 15 ekip i dopuszczanie do gry pozostałych pięciu w zależności od aktualnych rezultatów. W małym buncie zawodnika miał wspierać między innymi Luke Shaw, który również sprzeciwiał się pomysłowi gry w Superlidze.

Aktualnie w projekcie w teorii pozostały tylko trzy zespoły (Real Madryt, FC Barcelona oraz Juventus FC), które nadal pracują nad udoskonaleniem pomysłu. Po wysłuchaniu wszelkich zarzutów ze strony krytyków, na ten moment proponowany jest model dwupoziomowych rozgrywek po 20 drużyn z systemem awansów i spadków.

Inauguracja rozgrywek została jednak odroczona ze względu na wycofanie się większości zainteresowanych ekip.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Manchester United: Ralf Rangnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Manchester United: Ralf Rangnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021 Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy