Manchester United finalizuje drugi zimowy transfer

Manchester United finalizuje drugi zimowy transfer fot. ninopavisic / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Marco López Castillo | Futbol Bohemio

Manchester United dopina ostatnie formalności związane z nawiązaniem współpracy z Moisésem Caicedo z Independiente del Valle - poinformowali dziennikarz Marco López Castillo oraz stacja Futbol Bohemio.

Utalentowany pomocnik wzbudził w minionych miesiącach olbrzymie zainteresowanie swoją osobą ze strony takich europejskich klubów jak AC Milan, RB Lipsk czy Manchester United.

Spośród nich najbardziej konkretni oraz zdeterminowani okazali się przedstawiciele „Czerwonych Diabłów”, którzy ze względu na zmieniające się przepisy związane z pozyskiwaniem nowych graczy po opuszczeniu Unii Europejskiej naciskali na jak najszybsze osiągnięcie pełnego porozumienia z Moisésem Caicedo oraz Independiente del Valle.

***

Piłkarski Brexit, czyli utrudnienia w transferach do Premier League. 15 punktów do raju.

***

Sam 19-letni zawodnik przystał bardzo szybko na możliwość kontynuowania swojej przygody z futbolem w barwach ekipy z Old Trafford. Bardziej oporny w negocjacjach okazał się jego dotychczasowy pracodawca, który ostatecznie miał zgodzić się na sprzedaż swojego wychowanka za kwotę wynoszącą 6 milionów dolarów (około 4,5 miliona funtów -> około 5 milionów euro).

Czterokrotny reprezentant Ekwador ma z kolei związać się z Manchesterem United do zakończenia sezonu 2024/2025, o ile wcześniej uzyska pozwolenie na rozpoczęcie pracy na terenie Wielkiej Brytanii.

Jeżeli środkowy pomocnik nie otrzymałby takiego zezwolenia, wówczas jego przeprowadzka do drużyny z Premier League zostanie odłożona w czasie lub całkowicie anulowana.

Caicedo został na stałe włączony do pierwszej kadry Independiente del Valle w styczniu tego roku, co pozwoliło mu wystąpić w sumie w 31 spotkaniach, w których strzelił sześć goli oraz zanotował dwie asysty.

Warto również dodać, że w pierwszej części rozgrywek w Ekwadorze otarł się o zajęcie z klubem pierwszego miejsca (LDU Quito okazało się lepsze o trzy punkty) w tabeli, które otworzyłoby im drogę do walki o mistrzostwo kraju. Ponadto razem z „Czarno-Niebieskimi” dotarł do 1/8 finału Copa Libertadores, gdzie musieli uznać wyższość Club Nacional (0:0, 0:0, 2:4 po karnych).

Manchester United dopiął ostatniego dnia letniego okna transferowego swój pierwszy zimowy zakup w osobie Amada Diallo, który otrzymał już włoski paszport i wkrótce pojawi się w angielskim klubie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy