Manchester United nie chce puścić piłkarza na turniej mistrzowski

Manchester United nie chce puścić piłkarza na turniej mistrzowski fot. Stefan Constantin 22 / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Gastón Edul [Twitter]

Manchester United nie chce wyrazić zgody na udział Alejandro Garnacho w Mistrzostwach Świata do lat 20 - podaje Gastón Edul.

Reprezentacja Argentyny sięgała po tytuł mistrza świata do lat 20 sześć razy, co jest rekordem. Turniej w 2023 roku odbędzie się na jej terenie, co teoretycznie zwiększa szanse na kolejny triumf. Impreza rozpocznie się 20 maja i potrwa do 11 czerwca.

Reprezentantem Argentyny U-20 jest Alejandro Garnacho. Piłkarz Manchesteru United co prawda nie brał udziału w niedawnych Mistrzostwach Ameryki Południowej, ale wcześniej strzelił cztery gole w czterech występach w narodowych barwach. Wydawało się, że może być on ważną postacią zespołu na zbliżającym się mundialu, ale pojawił się pewien problem.

Młodego skrzydłowego puścić na niego nie chce klub z Old Trafford. Podobno poinformował on już o tym stronę argentyńską.

Jak pisze Gastón Edul, federacja piłkarska oraz selekcjoner kadry Javier Mascherano zrobią wszystko, co w ich mocy, by 18-latek wziął udział w juniorskim mundialu, ale sprawa jest skomplikowana.

Garnacho rozegrał w tym sezonie 29 meczów w koszulce MU, notując cztery trafienia i trzy asysty.

W marcowym spotkaniu z Southampton nabawił się kontuzji kostki, przez którą pauzuje do teraz. Stracił przez to możliwość pojawienia się na zgrupowaniu pierwszej reprezentacji swojego kraju, do której otrzymał powołanie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie” Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy