Manchester United sprawdza piłkarza Korony Kielce

Manchester United sprawdza piłkarza Korony Kielce
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: CKsport.pl

Adrian Sandach został zaproszony do udziału w testach w Manchesterze United - poinformował CKsport.pl.

Wysłannicy „Czerwonych Diabłów” poszukują nieustannie obiecujących zawodników występujących w młodzieżowych rozgrywkach w swoim kraju i najlepiej rokującym umożliwiają odbycie testów we własnej akademii, gdzie w razie zrobienia dobrego wrażenia mogą później liczyć na otrzymanie propozycji nawiązania dłuższej współpracy ze strony przedstawicieli klubu.

Nie tak dawną taką szansę wykorzystał Łukasz Bejger, który jest obecnie jednym z podstawowych zawodników drużyny Manchesteru United do lat 18. Niewykluczone, że wkrótce w jego ślady może pójść Adrian Sandach.

Utalentowany bramkarz Korony Kielce skorzystał z zaproszenia wystosowanego przez utytułowany zespół i udał się do akademii ekipy z Old Trafford na tygodniowe testy.

15-letni zawodnik podpisał latem profesjonalny kontrakt z klubem z województwa świętokrzyskiego i obecnie reprezentuje jego barwy w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-17. Młody golkiper prezentuje się na tym poziomie już na tyle dobrze, że kilka razy mógł odbyć treningi z członkami pierwszej drużyny.

Sandach nie jest pierwszym graczem „Żółto-Czerwonych”, który w najbliższym czasie może zakotwiczyć w Anglii na dłużej. W przeszłości na podobny krok zdecydowali się Mikołaj Kwietniewski (Fulham, obecnie wypożyczony do Wisły Płock z Legii Warszawa) oraz Paweł Sokół (Manchester City, obecnie ponownie w Koronie Kielce). Warto również dodać, że Jakub Ojrzyński mający za sobą pobyt w młodzieżowych ekipach kieleckiego zespołu jest obecnie zawodnikiem Liverpoolu, do którego trafił jednak z Legii Warszawa.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Jagiellonia Białystok: Mamrot na wylocie! Jagiellonia Białystok: Mamrot na wylocie! Manchester City: Zero tolerancji dla przejawów rasizmu. Klub zbada incydent z udziałem kibiców! [WIDEO] Manchester City: Zero tolerancji dla przejawów rasizmu. Klub zbada incydent z udziałem kibiców! [WIDEO] Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami OFICJALNIE: Quagliarella gra dalej! OFICJALNIE: Quagliarella gra dalej! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy