Manchester United sprawdza piłkarza Korony Kielce

Manchester United sprawdza piłkarza Korony Kielce
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: CKsport.pl

Adrian Sandach został zaproszony do udziału w testach w Manchesterze United - poinformował CKsport.pl.

Wysłannicy „Czerwonych Diabłów” poszukują nieustannie obiecujących zawodników występujących w młodzieżowych rozgrywkach w swoim kraju i najlepiej rokującym umożliwiają odbycie testów we własnej akademii, gdzie w razie zrobienia dobrego wrażenia mogą później liczyć na otrzymanie propozycji nawiązania dłuższej współpracy ze strony przedstawicieli klubu.

Nie tak dawną taką szansę wykorzystał Łukasz Bejger, który jest obecnie jednym z podstawowych zawodników drużyny Manchesteru United do lat 18. Niewykluczone, że wkrótce w jego ślady może pójść Adrian Sandach.

Utalentowany bramkarz Korony Kielce skorzystał z zaproszenia wystosowanego przez utytułowany zespół i udał się do akademii ekipy z Old Trafford na tygodniowe testy.

15-letni zawodnik podpisał latem profesjonalny kontrakt z klubem z województwa świętokrzyskiego i obecnie reprezentuje jego barwy w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-17. Młody golkiper prezentuje się na tym poziomie już na tyle dobrze, że kilka razy mógł odbyć treningi z członkami pierwszej drużyny.

Sandach nie jest pierwszym graczem „Żółto-Czerwonych”, który w najbliższym czasie może zakotwiczyć w Anglii na dłużej. W przeszłości na podobny krok zdecydowali się Mikołaj Kwietniewski (Fulham, obecnie wypożyczony do Wisły Płock z Legii Warszawa) oraz Paweł Sokół (Manchester City, obecnie ponownie w Koronie Kielce). Warto również dodać, że Jakub Ojrzyński mający za sobą pobyt w młodzieżowych ekipach kieleckiego zespołu jest obecnie zawodnikiem Liverpoolu, do którego trafił jednak z Legii Warszawa.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny! Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny! Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych 21-letnia Rebecca Dumitrescu Prodan właścicielką FC Hermannstadt 21-letnia Rebecca Dumitrescu Prodan właścicielką FC Hermannstadt Lech Poznań: Wraca temat transferu Floriana Kamberiego Lech Poznań: Wraca temat transferu Floriana Kamberiego OFICJALNIE: Sokół Ostróda awansował do II ligi i... rozstał się z trenerem OFICJALNIE: Sokół Ostróda awansował do II ligi i... rozstał się z trenerem Atlético Madryt: Rewolucja w sztabie Simeone. Germán Burgos odchodzi z klubu [OFICJALNIE] Atlético Madryt: Rewolucja w sztabie Simeone. Germán Burgos odchodzi z klubu [OFICJALNIE] FC Barcelona finalizuje transfer młodziutkiego Brazylijczyka FC Barcelona finalizuje transfer młodziutkiego Brazylijczyka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy