Marek Papszun pojedzie na EURO 2024?! Jest kandydatem na selekcjonera

Marek Papszun pojedzie na EURO 2024?! Jest kandydatem na selekcjonera fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: ruik.cz

Marek Papszun jest wymieniany w szerokim gronie kandydatów do objęcia reprezentacji Czech - czytamy na łamach ruik.cz.

Reprezentacja Czech pomimo awansu na EURO 2024 musi szukać selekcjonera. Po zwycięstwie nad Mołdawią Jaroslav Šilhavý poinformował opinię publiczną o rozstaniu z drużyną narodową.

62-latek prowadził naszych południowych sąsiadów od września 2018 roku. Ci za jego kadencji zdołali dotrzeć do ćwierćfinału EURO 2020.

Teraz jednak uznał, że zespół potrzebuje świeżej krwi, dlatego pożegnał się z posadą. Wszystko odbyło się w cieniu alkoholowego skandalu z udziałem trzech jego podopiecznych.

Rusza zatem giełda nazwisk w kwestii następcy. Kto znajduje się w oribicie zainteresowań?

Nad tematem wyboru nowego selekcjonera pochylił się ruik.cz, wymieniając grono kandydatów. Wśród nich są Martin Svědík, Ivan Hašek, David Holoubek oraz Radoslav Kováč.

Pada też nazwisko Marka Papszuna, byłego trenera Rakowa Częstochowa, który ostatnio pozostaje bez pracy. To interesująca opcja zewnętrzna, co w obliczu gęstej atmosfery wokół kadry, może być ciekawym posunięciem tamtejszego związku.

„Celowo pominęliśmy w artykule nazwisko Jindřicha Trpišovskiego (trener Slavii Praga), gdyż nie jest on zainteresowany jednoczesnym prowadzeniem kadry narodowej i Slavii, a na pewno nie odpuści sobie pracy w klubie.

W grę wchodzi więc trener zagraniczny na przykład proponowany „polski Trpišovský” - Marek Papszun”.

Wspomniane źródło zastrzega jednak, że 49-latek może być dla uczestnika EURO 2024 zbyt drogim przedsięwzięciem.

Polski trener zapowiedział, że szykuje się do nowego wyzwania.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Legia Warszawa z komunikatem tuż przed meczem z Aston Villą [OFICJALNIE] Legia Warszawa z komunikatem tuż przed meczem z Aston Villą [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy