Mariano Díaz wróci do Lyonu?!

2020-01-02 20:41:30; Aktualizacja: 4 lata temu
Mariano Díaz wróci do Lyonu?! Fot. Real Madryt
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: L’Équipe

Jak donoszą francuskie media, Olympique Lyon wykazuje zainteresowanie sprowadzeniem w styczniowym oknie transferowym Mariano Díaza.

Dominikańczyk w obecnym sezonie jeszcze ani razu nie pojawił się na boisku, a tylko w jednym przypadku było dane mu śledzić poczynania kolegów z ławki rezerwowych. To jasno pokazuje, że Zinédine Zidane zupełnie nie liczy na tego zawodnika i z pewnością nie miałby nic przeciwko temu, aby odszedł on z klubu.

Nie wiadomo jednak, jakie podejście do całej sprawy ma sam zainteresowany, który już latem był kuszony przez kilka ekip, ale ani myślał opuszczać Realu Madryt. Liczył on wówczas, że „Zizou” w trakcie kampanii najczęściej będzie korzystał z formacji zakładającej obecność na boisku dwóch środkowych napastników, lecz się przeliczył.

Mając to na uwadze, być może 26-latek zdecyduje się zaakceptować ofertę przenosin do innego klubu, tym bardziej że jak donosi „L’Équipe”, pomocną dłoń wyciągnął do niego Olympique Lyon. Dwunasta drużyna francuskiej Ligue 1 w ostatnim czasie straciła Memphisa Depaya, dlatego rozgląda się na rynku transferowym za nowym atakującym, a w oko wpadł jej właśnie Mariano Díaz, który spędził w „Les Gones” cały sezon 2017-2018 i początek następnej kampanii.

Przez ten czas jednokrotny reprezentant Dominikany zaprezentował się ze znakomitej strony, notując 21 trafień i sześć asyst. W efekcie „Królewscy” postanowili skorzystać z prawa odkupu i za 21,5 miliona sprowadzili środkowego napastnika ponownie na Estadio Santiago Bernabéu. Kariera 26-latka mocno jednak przygasła, zatem niewykluczone, że tym razem gracz powędruje w odwrotnym kierunku, aby odbudować formę w dobrze znanym mu miejscu.