Mattia Perin w szczerym wyznaniu. „Myślałem już o zakończeniu kariery”

Mattia Perin w szczerym wyznaniu. „Myślałem już o zakończeniu kariery” fot. Juventus
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sport Italia

Bramkarz Juventusu, Mattia Perin, przyznał szczerze, że przytłoczyły go problemy zdrowotne i myślał już o zakończeniu kariery.

Wychowanek Genoi zapowiadał się na bardzo dobrego golkipera i pukał już do drzwi reprezentacji Włoch, lecz zdrowie nie pozwoliło mu na zawojowanie międzynarodowych boisk. Dwukrotnie zmagał się z zerwaniem więzadeł w kolanie, a kilka miesięcy stracił również na rekonwalescencji po kontuzji ramienia, już jako zawodnik Juventusu.

Po meczu z Sampdorią gracz udzielił wywiadu stacji Sky Sport Italia. Odniósł się w nim do swojej dobrej formy w pierwszych spotkaniach sezonu, w których zastępuje Wojciecha Szczęsnego. Udane interwencje przyczyniły się do zachowania dwóch czystych kont, mało jednak brakowało, a 29-latek w ogóle nie grałby już w piłkę.

- Znacznie się rozwinąłem odkąd w 2019 roku doznałem kontuzji barku. Wiele pracowałem z trenerem mentalnym - przyznał otwarcie Mattia Perin.

- Starałem się pracować nad sobą, zyskać pewność siebie, zacząłem doceniać kolegów z zespołu i atmosferę w Juventusie.

Bramkarz dodaje, że trening mentalny był dla niego kluczowy w pokonaniu przeciwności.

- Po ostatniej kontuzji myślałem już o zakończeniu kariery, miałem wszystkiego dosyć. Trener mentalny bardzo mi pomógł. Odkryłem na nowo moją miłość do piłki i staram się ją okazywać każdego dnia.

Więcej na temat: Mattia Perin Juventus FC Włochy

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy