Mattia Perin w szczerym wyznaniu. „Myślałem już o zakończeniu kariery”

Mattia Perin w szczerym wyznaniu. „Myślałem już o zakończeniu kariery” fot. Juventus
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sport Italia

Bramkarz Juventusu, Mattia Perin, przyznał szczerze, że przytłoczyły go problemy zdrowotne i myślał już o zakończeniu kariery.

Wychowanek Genoi zapowiadał się na bardzo dobrego golkipera i pukał już do drzwi reprezentacji Włoch, lecz zdrowie nie pozwoliło mu na zawojowanie międzynarodowych boisk. Dwukrotnie zmagał się z zerwaniem więzadeł w kolanie, a kilka miesięcy stracił również na rekonwalescencji po kontuzji ramienia, już jako zawodnik Juventusu.

Po meczu z Sampdorią gracz udzielił wywiadu stacji Sky Sport Italia. Odniósł się w nim do swojej dobrej formy w pierwszych spotkaniach sezonu, w których zastępuje Wojciecha Szczęsnego. Udane interwencje przyczyniły się do zachowania dwóch czystych kont, mało jednak brakowało, a 29-latek w ogóle nie grałby już w piłkę.

- Znacznie się rozwinąłem odkąd w 2019 roku doznałem kontuzji barku. Wiele pracowałem z trenerem mentalnym - przyznał otwarcie Mattia Perin.

- Starałem się pracować nad sobą, zyskać pewność siebie, zacząłem doceniać kolegów z zespołu i atmosferę w Juventusie.

Bramkarz dodaje, że trening mentalny był dla niego kluczowy w pokonaniu przeciwności.

- Po ostatniej kontuzji myślałem już o zakończeniu kariery, miałem wszystkiego dosyć. Trener mentalny bardzo mi pomógł. Odkryłem na nowo moją miłość do piłki i staram się ją okazywać każdego dnia.

Więcej na temat: Mattia Perin Juventus FC Włochy

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei” Pelé ucina medialne spekulacje. „Jestem silny i pełen nadziei”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy