2024-09-07 18:18:31; Aktualizacja: 30 minut temu
Mecz Siarka Tarnobrzeg - Sandecja Nowy Sącz przerwany. Skandaliczne zachowanie [FOTO] Fot. Tygodnik Nadwiślański [Twitter]
Mateusz Michałek Źródło: Sandecja Nowy Sącz | Maciej Szcześniewski [Twitter]

Sobotnie spotkanie III ligi pomiędzy Siarką Tarnobrzeg a Sandecją Nowy Sącz zostało w pewnym momencie przerwane. Było to efektem zachowania ze strony kibiców drużyny gości.

Sandecja Nowy Sącz przyjechała na teren Siarki Tarnobrzeg na mecz w ramach siódmej kolejki czwartej grupy III ligi. Pierwsza połowa starcia zakończyła się bezbramkowym remisem. Po kilku minutach drugiej odsłony ekipa gości objęła prowadzenie za sprawą bramki zdobytej przez Tomasza Nawotkę.

Gdy potyczka, która przyciągnęła na trybuny około trzech tysięcy kibiców, zbliżała się do końca, w 80. minucie została przerwa przez sędziego głównego. Powodem było zachowanie ze strony sympatyków przyjezdnego zespołu.

„Mecz przerwany, kibole gości demolują stadion Siarki” - napisał na Twitterze Maciej Szcześniewski. „Sączersi wspierani mocno przez Stal Mielec i Czarnych Jasło. Wyrywają krzesełka i rzucają na płytę” - dodał nieco później.

Na zdjęciu opublikowanym przez użytkownika NChmk79 widać, że w okolicach murawy pojawiło się sporo policji.

Sytuacja została opanowana i spotkanie wznowiono, ale niesmak pozostał. Sam wynik nie uległ już zmianie i Sandecja zwyciężyła 1:0.

Tym samym z dorobkiem 19 punktów przewodzi ona tabeli swojej grupy III ligi. Na koncie ma sześć wygranych oraz remis. Siarka plasuje się na piątej lokacie. Zgromadziła dotychczas 13 „oczek”.

W następnej kolejce Sandecja zmierzy się z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Tarnobrzeżanie zagrają z rezerwami Korony Kielce.