Merveille Fundambu wraca do gry. Znalazł nowy klub w Polsce [OFICJALNIE]

Merveille Fundambu wraca do gry. Znalazł nowy klub w Polsce [OFICJALNIE] fot. Pawel Andrachiewicz / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Antoni Majewski [igol.pl]

Merveille Fundambu będzie występował w GKS-ie Polonus Kazimierz Biskupi - informuje na łamach igol.pl Antoni Majewski. Kongijczyk to były zawodnik między innymi Widzewa Łódź, Radomiaka Radom i Stomilu Olsztyn.

Merveille Fundambu sprowadził nad Wisłę dziennikarz Krzysztof Stanowski. Początkowo Kongijczyk występował w KTS-ie Weszło, ale dosyć szybko okazało się, że jego umiejętności przewyższają klub ze szczebla okręgowego.

Nieprzeciętne umiejętności ofensywnego pomocnika wypatrzył Radomiak Radom, który dał mu możliwość zaprezentowania się na szczeblu centralnym. Tam jednak wielkiej furory nie zrobił i później występował jeszcze w Widzewie Łódź oraz Stomilu Olsztyn.

Najlepsze wrażenie pozostawił po sobie w ostatniej z tych ekip, gdzie wystąpił w 28 spotkaniach i strzelił trzy bramki oraz zanotował do tego trzy asysty.

Od jakiegoś czasu słuch po nim zaginął, a w sierpniu 2022 roku wspomniany Stanowski informował o rozbracie 23-latka z futbolem.

„To historia wymagająca większego rozwinięcia. Ale w największym skrócie: on nie chce mieszkać w Polsce, odnalazł rodzinę w Belgii i aktualnie wydaje mu się, że może być szczęśliwszy, nie grając w piłkę” - twierdził wtedy dziennikarz.

Okazuje się jednak, że Fundambu wrócił do naszego kraju i nadal chce próbować swoich sił w futbolu. Według informacji, które podaje na łamach igol.pl Antoni Majewski, pomocnik został zgłoszony do rozgrywek przez ekipę GKS Polonus Kazimierz Biskupi.

Nowy pracodawca Kongijczyka to przedstawiciel piątej ligi wielkopolskiej.

We wspomnianej drużynie 23-latek nie powinien czuć się osamotniony, bo będzie mógł liczyć tam na wsparcie swojego rodaka, Aristote Otoki.

GKS Polonus Kazimierz Biskupi plasuje się w tabeli swojej grupy na piątym miejscu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Karim Benzema klejnotem w koronie mistrza?! Klub czeka na ostateczne „tak” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Lionel Messi rozczarowany. „To już koniec” Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Neymar wyobraża sobie transfer tylko do jednego klubu. Odrzucił bajońską ofertę z Arabii Saudyjskiej Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Transfery - Relacja na żywo [31/05/2023] Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Dawid Kownacki mógł trafić do uczestnika Ligi Mistrzów. „Pojawiłem się nawet w klubie na rozmowach” Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Krystian Bielik trenuje z Górnikiem Konin i rozważa opcje transferowe Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer Lucas Hernández w spokoju czeka na hitowy transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy