Michał Probierz mógł trenować Roberta Lewandowskiego wiele lat wcześniej
2023-09-20 16:06:38; Aktualizacja: 2 lata temu
Michał Probierz to nowy selekcjoner reprezentacji Polski. W drużynie narodowej spotka Roberta Lewandowskiego. Okazuje się, że obaj panowie mogli współpracować ze sobą wiele lat wcześniej.
Równo tydzień po zwolnieniu Fernando Santosa prezes PZPN-u, Cezary Kulesza przedstawił jego następcę. Tym został Michał Probierz.
W środę odbyła się konferencja prasowa z jego udziałem. Na niej zadeklarowano, że cel, jaki stawia się przed 50-latkiem, to awans na EURO 2024.
Jego debiut nastąpi już w październiku, a wtedy przyjdzie mu się zmierzyć z Wyspami Owczymi oraz Mołdawią.Popularne
Wiele mówi się na temat potencjalnej współpracy Probierza z Lewandowskim. Okazuje się, że obaj panowie mogli się spotkać już wiele lat wcześniej, co zasugerował nowy selekcjoner w rozmowie z TVP Sport.
- Znamy się z Robertem Lewandowskim. Kiedyś chciałem go ściągnąć do swojej drużyny - zaczął.
- Grał wtedy w Zniczu Pruszków, a ja prowadziłem Jagiellonię Białystok. Ostatecznie misja się nie powiodła, ale my spotkamy się po latach. Na razie do niego nie lecę, bo po prostu mam za mało czasu - dodał.
Napastnik FC Barcelony ostatnio odzyskał impet. W dwóch minionych meczach strzelił dwa gole, a do tego dorzucił trzy asysty.
Łącznie w tym sezonie Lewandowski ma na swoim koncie cztery trafienia i cztery asysty.



![Transfery - Relacja na żywo z ostatniego dnia okna transferowego [DEADLINE DAY - Zima 2026]](img/photos/115155/170x113/deadline-02022026.jpg)





![Lech Poznań i Jagiellonia Białystok ukarane przez UEFA [OFICJALNIE]](img/photos/100316/170x113/liga-konferencji.jpg)







![Lech Poznań i Jagiellonia Białystok ukarane przez UEFA [OFICJALNIE]](img/photos/100316/90x60/liga-konferencji.jpg)











