Miedź Legnica pożegnała rozgrywającego [OFICJALNIE]

Miedź Legnica pożegnała rozgrywającego [OFICJALNIE]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Miedź Legnica

Miedź Legnica poinformowała o rozstaniu z ofensywnym pomocnikiem. Zespół opuścił Koldo Obieta.

Hiszpan trafił do Polski, gdy klub występował jeszcze w Ekstraklasie. Grając u boku Ángelo Henríqueza czy Luciano Narsingha zawodnik zgromadził trzy gole i asystę w 30 spotkaniach.

Wspomnianej dwójki nie ma już w Legnicy, co jest efektem spadku do I ligi. Teraz ich los podzielił również Koldo Obieta.

Miedź poinformowała o zakończeniu współpracy z 29-latkiem. Doszło do tego tuż po wygranym 1:0 meczu z GKS-em Katowice, w którym pełnił on rolę zmiennika.

Umowa ważna do 30 czerwca 2024 roku została rozwiązana za porozumieniem stron. To daje graczowi możliwość związania się z dowolnym pracodawcą.

„Koldo, dziękujemy za reprezentowanie barw Miedzi i życzymy powodzenia w dalszej karierze!” – czytamy w komunikacie klubowym.

29-letni Obieta to nominalny ofensywny pomocnik. Radzi on sobie jednak także jako skrzydłowy czy środkowy napastnik.

Miedź Legnica była dla piłkarza mierzącego 187 centymetrów wzrostu pierwszą zagraniczną ekipą w karierze. Wcześniej bronił barw CD Tudelano czy SD Amorebieta.

***

OFICJALNIE: Miedź Legnica sprowadziła byłego napastnika Fortuny Düsseldorf

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kapitan Górnika Zabrze: Powiedziałem sędziemu, że jest frajer, ale to znaczy, że jest gość [WIDEO] Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Kto zostanie trenerem Wisły Kraków? Możliwi kandydaci Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków z krótkim komunikatem [OFICJALNIE]. Kluczowe spotkanie Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków: Radosław Sobolewski podał się do dymisji Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Wisła Kraków czwarty raz pokonana. „Sabotażysta” [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Zmarnowana szansa drużyny Cristiano Ronaldo. Al-Hilal zmiażdżyło Al-Nassr [WIDEO] Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...” Bogusław Leśnodorski w sprawie Legii Warszawa. „Myślę, że chyba nadszedł czas...”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy