Mikkel Damsgaard coraz bliżej transferu do Premier League

Mikkel Damsgaard coraz bliżej transferu do Premier League fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Gianluca Di Marzio

Działacze Brentford złożyli nową propozycję za Mikkela Damsgaarda - podaje Gianluca Di Marzio.

22-letni Mikkel Damsgaard jest zawodnikiem Sampdorii od 2020 roku, kiedy to trafił do Włoch z FC Nordsjælland za niecałe siedem milionów euro. W swoim pierwszym sezonie w Serie A Duńczyk opuścił tylko trzy kolejki ligowe. W 35 meczach zdobył dwie bramki i zanotował cztery asysty. W kolejnym pojawiał się na murawie tylko 11 razy. Na więcej nie pozwoliła poważna kontuzja uda.

Mimo nienajlepszych rozgrywek Damsgaard może zmienić klubowe barwy. Jego zatrudnieniem jest bardzo zainteresowane Brentford. Pierwsza oferta złożona Sampdorii za 16-krotnego reprezentanta Danii opiewała na 11 milionów euro plus siedem milionów w bonusach. Nowa wynosi 14 milionów euro podstawy plus sześć milionów w bonusach, a więc łącznie 20 milionów euro.

Kontakty między klubami są w toku. Wygląda na to, że Sampdoria składnia się ku zaakceptowaniu oferty, co sprawia, że transfer Damsgaarda jest bardzo blisko.

Po awansie do Premier League Brentford zakończyło sezon 2021/2022 na trzynastym miejscu w tabeli. Latem do zespołu dołączyli już Keane Lewis-Potter, Aaron Hickey, Thomas Strakosha i Ben Mee.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rozchwytywany pomocnik zaoferowany Bayernowi Monachium Rozchwytywany pomocnik zaoferowany Bayernowi Monachium OFICJALNIE: Inter Mediolan zdobywcą Scudetto. Tytuł przypieczętował w derbach [WIDEO] OFICJALNIE: Inter Mediolan zdobywcą Scudetto. Tytuł przypieczętował w derbach [WIDEO] Kolejka chętnych po najlepszego strzelca w Belgii. 25 goli w 32 meczach Kolejka chętnych po najlepszego strzelca w Belgii. 25 goli w 32 meczach FIFA bliska zawarcia kontraktu na transmisję nowych Klubowych Mistrzostw Świata FIFA bliska zawarcia kontraktu na transmisję nowych Klubowych Mistrzostw Świata Rúben Amorim poleciał na negocjacje. Trenerski transfer coraz bliżej Rúben Amorim poleciał na negocjacje. Trenerski transfer coraz bliżej Sebastian Musiolik porównał pracę z Janem Urbanem i Markiem Papszunem. „W Częstochowie to raczej by się nie wydarzyło” Sebastian Musiolik porównał pracę z Janem Urbanem i Markiem Papszunem. „W Częstochowie to raczej by się nie wydarzyło” Bayern Monachium ma nowego faworyta do zastąpienia Thomasa Tuchela Bayern Monachium ma nowego faworyta do zastąpienia Thomasa Tuchela

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy