Mikkel Damsgaard wyceniony. Duży transfer wewnątrz Serie A?!

Mikkel Damsgaard wyceniony. Duży transfer wewnątrz Serie A?! fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: CalcioMercato.com

Mikkel Damsgaard znalazł się na celowniku SS Lazio, które jest zdeterminowane, by sprowadzić go w styczniu. Sampdoria nie zamierza oddawać go jednak za bezcen, informuje CalcioMercato.com.

Duńczyk ma za sobą bardzo udane EURO 2020, na którym udało mu się nawet zdobyć dwie bramki oraz dołożyć do nich asystę. Solidne występy wzbudziły zainteresowanie z wielu lig, szczególnie chętny na pozyskanie atakującego był Tottenham, ostatnio jednak pogłoski transferowe nieco przycichły. Jest to efekt kontuzji, której 21-latek nabawił się w październiku.

Pomimo braku gry w ostatnim czasie, spod swojej obserwacji nie usunęło go SS Lazio. Maurizio Sarri chce wzmocnić swoją ofensywę, by móc nadrobić straty do miejsc premiujących grą w europejskich pucharach, a Mikkel Damsgaard wydaje mu się znakomitą opcją. Właśnie dlatego poprosił działaczy, by ci postarali się o zdolnego gracza.

Z uwagi na kontuzję rzymianie liczyli na to, że uda im się przekonać Sampdorię do obniżenia kwoty odstępnego, jak na razie wygląda jednak na to, że sporo się mylili. CalcioMercato.com informuje, że „Blucerchiati” ani myślą oddawać swoją gwiazdę po okazyjnej cenie, zwłaszcza w momencie, kiedy sami muszą walczyć o utrzymanie w lidze.

Za wyjściową cenę Damsgaarda uznano 25 milionów euro. Zdaniem „Aquile” jest to zbyt duża suma, lecz jak na razie dyrektorzy ze Stadio Olimpico nie rezygnują. Zamierzają w najbliższym czasie przekonać genueńczyków do obniżenia wymagań. Nawet jeśli może być o to trudno, a ze względu na kontuzję piłkarza transakcja ma pewne znamiona ryzyka, Lazio zależy na dopełnieniu formalności jeszcze w styczniu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rozchwytywany pomocnik zaoferowany Bayernowi Monachium Rozchwytywany pomocnik zaoferowany Bayernowi Monachium OFICJALNIE: Inter Mediolan zdobywcą Scudetto. Tytuł przypieczętował w derbach [WIDEO] OFICJALNIE: Inter Mediolan zdobywcą Scudetto. Tytuł przypieczętował w derbach [WIDEO] Kolejka chętnych po najlepszego strzelca w Belgii. 25 goli w 32 meczach Kolejka chętnych po najlepszego strzelca w Belgii. 25 goli w 32 meczach FIFA bliska zawarcia kontraktu na transmisję nowych Klubowych Mistrzostw Świata FIFA bliska zawarcia kontraktu na transmisję nowych Klubowych Mistrzostw Świata Rúben Amorim poleciał na negocjacje. Trenerski transfer coraz bliżej Rúben Amorim poleciał na negocjacje. Trenerski transfer coraz bliżej Sebastian Musiolik porównał pracę z Janem Urbanem i Markiem Papszunem. „W Częstochowie to raczej by się nie wydarzyło” Sebastian Musiolik porównał pracę z Janem Urbanem i Markiem Papszunem. „W Częstochowie to raczej by się nie wydarzyło” Bayern Monachium ma nowego faworyta do zastąpienia Thomasa Tuchela Bayern Monachium ma nowego faworyta do zastąpienia Thomasa Tuchela

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy