Milan szuka środkowego obrońcy. Na celowniku Kjær oraz Christensen

Milan szuka środkowego obrońcy. Na celowniku Kjær oraz Christensen
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Gianluca Di Marzio

AC Milan celuje w pozyskanie jednego z dwójki Andreas Christensen i Simon Kjær.

Słaba postawa Milanu w pierwszej fazie sezonu spowodowała, że działacze mają spory ból głowy przy okazji zimowego okna transferowego. Priorytetem na styczeń było pozyskanie bramkostrzelnego napastnika. W myśl tego do drużyny prowadzonej przez Stefano Piolego dołączył leciwy Zlatan Ibrahimović.

Teraz z kolei władze rozglądają się za wzmocnieniem linii defensywnej. Gra obrony ekipy z San Siro w rundzie jesiennej spowodowała, że potrzebny jej jest nowy stoper. Zdaniem włoskiej prasy na myśl nasuwają się dwie kandydatury. Są to Andreas Christensen oraz Simon Kjær.

W przypadku tego pierwszego najlepszym rozwiązaniem dla Milanu byłoby wypożyczenie z opcją pierwokupu. Okazuje się jednak, że Chelsea nie jest szczególnie skora, by rozwiązać sprawę w ten sposób i wolałaby raczej sprzedać swojego gracza.

Jeśli obie strony nie dojdą do porozumienia, to drużyna z Mediolanu ma w zanadrzu przygotowaną opcję rezerwową, a jest nią Simon Kjær.

Duńczyk przebywa obecnie na wypożyczeniu w Atalancie Bergamo z Sevilli. On sam nie chce jednak wracać do Hiszpanii i zdecydowanie bardziej skłania się ku zostaniu na Półwyspie Apenińskim. Być może zostanie zatem wykupiony przez piątą ekipę Serie A, po czym trafi na San Siro na zasadzie transferu czasowego.

Milan ma plan, aby w ramach rozliczenia za środkowego obrońca w odwrotnym kierunku Mattia Caldara, dla którego byłby to powrót do Bergamo po rocznej przerwie.

Jeśli chodzi o Christensena, to rozegrał on w tym sezonie łącznie 12 meczów. Kjær ma natomiast na swoim koncie łącznie sześć występów.

Drużyna prowadzone przez Stefano Piolego plasuje się w obecnej fazie sezonu na dwunastym miejscu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Marcin Brosz rozmawia z nowym klubem Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Lech Poznań nie szykuje niespodzianki „last minute” Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie” Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy