2021-04-10 19:55:01; Aktualizacja: 3 lata temu
Milik z piątym trafieniem dla Olympique'u Marsylia. Piorunująca końcówka pierwszej połowy [WIDEO] Fot. nSport+
Norbert Bożejewicz Źródło: Transfery.info

Arkadiusz Milik odegrał jedną z kluczowych ról w szeregach Olympique Marsylia w odwróceniu losów starcia z Montpellier tuż przed zejściem obu zespołów do szatni.

Klub ze Stade Vélodrome nie ma już praktycznie żadnych realnych szans na dogonienie czterech najlepszych zespołów w tabeli Ligue 1 i toczy obecnie walkę o zajęcie tylko lub aż piątej lokaty dającej przepustkę do wzięcia udziału w eliminacjach do pierwszej edycji Ligi Konferencji Europy.

Drużyna prowadzona od niedawna przez Jorge Sampaolego potrzebuje do osiągnięcia tego celu wygranych, aby odeprzeć skutecznie ataki pokaźnej liczby ekip zainteresowanych uplasowaniem się na wspomnianej pozycji na zakończenie sezonu.

Z tego też powodu OM celowało w odniesienie wyjazdowego zwycięstwa nad Montpellier. Niestety ten mecz nie rozpoczął się najlepiej dla gości, ponieważ już w pierwszej akcji stracili gola.

Gracze Olympique'u Marsylia dążyli jednak zacięcie do odrobienia strat i dopiero tuż przed przerwą zdołali nie tylko doprowadzić do wyrównania, ale i wyjść na prowadzenie.

Jedną z kluczowych ról w tym aspekcie odegrał Arkadiusz Milik, który jeszcze w regulaminowym czasie gry wpakował futbolówkę do siatki przeciwnika po wcześniejszym ośmieszeniu 43-letniego Hiltona.

Dla reprezentanta Polski było to piąte trafienie zanotowane w barwach francuskiego zespołu w dziesiątym występie.

Chwilę później drużynę przyjezdną wyprowadził na prowadzenie Pape Gueye.

AKTUALIZACJA

Mecz zakończył się remisem (3:3). Olympique Marsylia kończyło spotkanie w osłabieniu.