Mistrzostwa Europy U-17: Z tą reprezentacją Polska powalczy o finał turnieju. Najtrudniejsze zadanie

2023-05-28 09:36:10; Aktualizacja: 1 rok temu
Mistrzostwa Europy U-17: Z tą reprezentacją Polska powalczy o finał turnieju. Najtrudniejsze zadanie Fot. FotoPyK
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info

Po bardzo efektownej grze w fazie grupowej i ćwierćfinale z Serbią reprezentacja Polski U-17 staje przed szansą wywalczenia miejsca w strefie medalowej. Ostatnią przeszkodą na drodze do finału są Niemcy.

W sobotę podopieczni Marcina Włodarskiego udowodnili, że nie przez przypadek zaszli aż tak daleko. Choć zawodnikom często zdarzało się słabo organizować w defensywie, to nadrabiali to piekielnie silną ofensywą.

Ostatecznie „Biało-Czerwoni” udowodnili swoją wyższość nad rówieśnikami z Serbii. O awans trzeba było walczyć do ostatniego gwizdka. W tym thrillerze szalę zwycięstwa na naszą korzyść zapewnił Filip Rejczyk z Legii Warszawa po uderzeniu z rzutu wolnego.

***

Reprezentacja Polski U-17 w półfinale Mistrzostw Europy i z przepustką do gry na mundialu! [WIDEO]

***

W dalszej perspektywie drużyna automatycznie zapewniła sobie udział na mundialu, który odbędzie się pod koniec tego roku. Takim osiągnięciem chłopcy z pewnością się „nie najedli”, gdyż w puli znajduje się trofeum Mistrzostw Europy.

30 maja Polska zmierzy się w półfinale z Niemcami, którzy przez większość spotkania grali w „dziesiątkę” po czerwonej kartce dla Maxima Dala, ale po rzutach karnych wyeliminowali Szwajcarię. Jak należy postrzegać ekipę zachodniego sąsiada?

Drużyna dowodzona przez Christiana Wücka wydaje się znacznie bardziej zrównoważona. Wystarczy wspomnieć, że fazę grupową zakończyła ona z kompletem zwycięstw, przy bilansie bramkowym 10:1. Ci młodzicy ograli między innymi Francję i Portugalię.

Za zdobycze bramkowe w głównej mierze odpowiada trio Noah Darvich-Paris Brunner-Robert Ramsak. Polska obrona będzie miała zatem arcytrudne zadanie, aby skutecznie zabezpieczyć tyły - tym bardziej że w ostatnich czterech spotkaniach straciła aż dziewięć goli.

Faworytem u bukmacherów bez wątpienia są Niemcy. Na zwycięstwo w regulaminowym czasie gry dają im 54 procent szans. Polsce - 26.

Najbliższe starcie na węgierskim Pancho Arena odbędzie się we wtorek o 16:30. Transmisja w TVP Sport.

***

Reprezentacja Polski U-17 czaruje. Którzy piłkarze stanowią o jej sile?