Mistrzostwa Świata: Brazylia wstrzymuje oddech. Neymar kontuzjowany

Mistrzostwa Świata: Brazylia wstrzymuje oddech. Neymar kontuzjowany fot. Paul Chesterton / Focus Images / MB Media / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Rádio Itatiaia

Neymar został zmuszony do przedwczesnego opuszczenia placu gry w trakcie spotkania Brazylii z Serbią (2:0) z powodu odniesienia urazu.

Gwiazdor Paris Saint-Germain należał do grona wyróżniających zawodników w meczu kończącym pierwszą serię gier na Mistrzostwach Świata w Katarze.

30-letni piłkarz nie obawiał się brania ciężaru gry na siebie i podejmował wiele prób przedryblowania serbskich graczy. Ci napotykali na tym polu spore problemy z zastopowaniem dobrze dysponowanego Neymara i musieli ratować się jego nieprzepisowym zatrzymywaniem.

Brazylijski skrzydłowy po jednym z takich ostrzejszych wejść w wykonaniu Nikoli Milenkovicia doznał niebezpiecznie wyglądającego skręcania kostki.

Ofensywny zawodnik podjął po nim jeszcze próbę kontynuowania rywalizacji, ale w obliczu odczuwania bólu zasygnalizował sztabowi konieczność przeprowadzenia zmiany w 79. minucie meczu.

Doświadczony piłkarz nie wyglądał na zachwyconego z powodu zakończenia pierwszego spotkania na Mistrzostwach Świata w ten sposób i na domiar złego może przez odniesiony uraz nie wystąpić już na trwającym mundialu.

To oczywiście zakłada najczarniejszy ze scenariuszy, który jest na razie daleki od realizacji, mimo że doktor Rodrigo Lasmar nie przekazał pozytywnych informacji na temat stanu zdrowia 30-latka na gorąco po zakończeniu pojedynku w rozmowie z Rádio Itatiaia.

- Neymar skręcił kostkę i pojawił się obrzęk. Pierwsze spostrzeżenia są niepokojące - powiedział lekarz kadry.

W najbliższym czasie reprezentant Brazylii przejdzie badania i wówczas zostanie podjęta decyzja o długości jego ewentualnej absencji. Na teraz wydaje się, że nie będzie on w stanie pomóc drużynie narodowej w starciu ze Szwajcarią (28 listopada o godzinie 17:00).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] David de Gea jest otwarty na transfer do tego klubu David de Gea jest otwarty na transfer do tego klubu Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE] Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE] UEFA zmniejszyła kary Legii Warszawa [OFICJALNIE] UEFA zmniejszyła kary Legii Warszawa [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy