Mistrzostwa Świata: Co najlepszego zrobił Romelu Lukaku w meczu z Chorwacją? Wielka złość po ostatnim gwizdku [WIDEO] fot. TV
Źródło: TVP Sport

Romelu Lukaku zanotował bardzo słaby występ przeciwko Chorwacji w Mistrzostwach Świata. Jego reprezentacja Belgii zremisowała z nią bezbramkowo i odpadła z turnieju.

Romelu Lukaku z powodu złapanej w barwach Interu Mediolan kontuzji nie zagrał w pierwszym meczu reprezentacji Belgii na mundialu z Kanadą (1:0). W drugim z Marokiem (0:2) pojawił się na murawie dopiero w 81. minucie. W czwartek „Czerwone Diabły” mierzyły się z Chorwacją i napastnik dostał dłuższą szansę, bo w przerwie zmienił Driesa Mertensa.

29-latek mógł zapewnić Belgom awans z grupy, ale... był niesamowicie nieskuteczny.

Pierwszą świetną okazję do strzelenia gola miał w 60. minucie, gdy dobijał obronione przez chorwackiego bramkarza uderzenie Yannicka Ferreiry Carrasco. Piłkarz Interu trafił w słupek.

Trzy minuty później kończył dośrodkowanie Kevina De Bruyne (na powtórce widać, że piłka minęła linię końcową), ale posłał ją nad poprzeczką.

W 87. minucie Lukaku nieszczęśliwie zablokował strzał (lub dogranie) Thomasa Meuniera. Piłka mogła lecieć w światło bramki, chociaż ciężko to przesądzić.

To nie koniec, bo w 90. zmarnował niezłe dośrodkowanie Thorgana Hazarda, odbijając futbolówkę klatką piersiową.

Po meczu Lukaku nie krył rozczarowania i złości. Najpierw wtulił się w Thierry'ego Henry'ego, a następnie uderzył ręką w ściankę ławki rezerwowych.

Z grupy F do fazy pucharowej awansowały Chorwacja i Maroko.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Portugalski obrońca nie trafi do Lecha Poznań. To będzie jego nowy klub Portugalski obrońca nie trafi do Lecha Poznań. To będzie jego nowy klub To priorytet transferowy Kajetana Szmyta To priorytet transferowy Kajetana Szmyta OFICJALNIE: Drugie odejście z Legii Warszawa stało się faktem OFICJALNIE: Drugie odejście z Legii Warszawa stało się faktem Theo Hernández finalizuje hitowy transfer Theo Hernández finalizuje hitowy transfer Sensacyjny zwrot akcji w sprawie Dawida Szwargi Sensacyjny zwrot akcji w sprawie Dawida Szwargi OFICJALNIE: Szeroka kadra Włoch na EURO 2024. 30 nazwisk! OFICJALNIE: Szeroka kadra Włoch na EURO 2024. 30 nazwisk! Vincent Kompany o krok od giganta. Słowne porozumienie! Vincent Kompany o krok od giganta. Słowne porozumienie!