Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny

Mistrzostwa Świata: Drabinka i terminy meczów fazy pucharowej. Finał Europa kontra Ameryka Południowa wielce prawdopodobny fot. kovop58 / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

2 grudnia zakończyła się pierwsza część rywalizacji na mundialu w Katarze i bez zbędnego dnia zwłoki rozpoczynamy decydującą fazę batalii o tytuł mistrzowski z udziałem szesnastu najlepszych ekip globu.

Faza grupowa trwających Mistrzostw Świata przyniosła nam wiele zaskakujących rozstrzygnięć. Świadczy o tym między innymi fakt, że już na tym etapie z wywalczeniem prestiżowego trofeum pożegnały się takie reprezentacje, jak Dania, Niemcy, Belgia, Serbia czy Urugwaju, które uznały wyższość między innymi Australii, Japonii, Maroka, Szwajcarii oraz Korei Południowej.

Obecność takich nacji oznacza, że po raz pierwszy w historii mundialu w rozgrywce pucharowej mamy przedstawicieli każdego z kontynentów.

Taka sytuacja nie potrwa naturalnie zbyt długo, ponieważ już po zmaganiach w 1/8 finału na placu boju mogą pozostać tylko drużyny z Europy oraz Ameryki Południowej, co przy układzie drabinki sugeruje nam, że w wielkim finale może dojść do pojedynku ekip z obu tych kontynentów.

Przed nadejściem takiej ewentualnej sytuacji czeka nasz jeszcze wiele interesujących starć. W związku z tym śpieszymy z przedstawieniem drabinki oraz terminów spotkań, które wyłonią nam nowego mistrza świata.

***

TERMINARZ I DRABINKA MISTRZOSTW ŚWIATA 2022

1/8 finału

3 grudnia

16:00 - Holandia vs Stany Zjednoczone [TVP 1, TVP Sport - komentarz: Maciej Iwański, Janusz Michallik]
20:00 - Argentyna vs Australia [TVP 1, TVP Sport - komentarz: Sławomir Kwiatkowski, Robert Podoliński]

4 grudnia

16:00 - Francja vs Polska [TVP 1, TVP Sport - komentarz: Mateusz Borek, Robert Podoliński]
20:00 - Anglia vs Senegal [TVP 1, TVP Sport - komentarz: Przemysław Pełka, Kamil Kosowski]

5 grudnia

16:00 - Japonia vs Chorwacja [TVP 1, TVP Sport - komentarz: Sławomir Kwiatkowski, Kamil Kosowski]
20:00 - Brazylia vs Korea Południowa [TVP 1, TVP Sport - komentarz: Dariusz Szpakowski, Sebastian Mila]

6 grudnia

16:00 - Maroko vs Hiszpania [TVP 1, TVP Sport - komentarz: Jacek Laskowski, Marcin Żewłakow]
20:00 - Portugalia vs Szwajcaria [TVP 1, TVP Sport - komentarz: Przemysław Pełka, Janusz Michallik]


1/4 finału

9 grudnia

16:00 - Japonia/Chorwacja vs Brazylia/Korea Południowa
20:00 - Holandia/Stany Zjednoczone vs Argentyna/Australia

10 grudnia

16:00 - Maroko/Hiszpania vs Portugalia/Szwajcaria
20:00 - Anglia/Senegal vs Francja/Polska


1/2 finału

13 grudnia o godzinie 20:00

Holandia/Stany Zjednoczone/Argentyna/Australia vs Japonia/Chorwacja/Brazylia/Korea Południowa

14 grudnia o godzinie 20:00

Anglia/Senegal/Francja/Polska vs Maroko/Hiszpania/Portugalia/Szwajcaria


Mecz o 3 miejsce

17 grudnia o godzinie 16:00


FINAŁ

18 grudnia o godzinie 16:00

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Złoty But: Coraz większy ścisk w peletonie goniącym Erlinga Brauta Haalanda [TOP 20] Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę Pierre-Emerick Aubameyang z zaskakującym powrotem?! Nie chodzi o Barcelonę AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer AS Roma negocjuje sprzedaż Nicolò Zaniolo. Włoch otwarty na transfer Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu Gonçalo Feio: Prezes Motoru Lublin swoją bojaźliwą postawą utrudnia rozwój klubu Jakub Kamiński strzela Bayernowi Monachium. Pierwszy gol Polaka w Bundeslidze Jakub Kamiński strzela Bayernowi Monachium. Pierwszy gol Polaka w Bundeslidze Premier League: Historyczny gol Harry'ego Kane'a z Manchesterem City Premier League: Historyczny gol Harry'ego Kane'a z Manchesterem City Victor Osimhen rozchwytywany. Gigant gotowy na wielką licytację o podpis napastnika Victor Osimhen rozchwytywany. Gigant gotowy na wielką licytację o podpis napastnika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy