Mistrzostwa Świata: Kontrowersyjny karny na Cristiano Ronaldo | Portugalczyk przeszedł do historii [WIDEO]

2022-11-24 18:45:33; Aktualizacja: 1 rok temu
Mistrzostwa Świata: Kontrowersyjny karny na Cristiano Ronaldo | Portugalczyk przeszedł do historii [WIDEO] Fot. TV
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: TVP Sport

Cristiano Ronaldo dał prowadzenie reprezentacji Portugalii w meczu Mistrzostw Świata z Ghaną.

Cristiano Ronaldo miał swoje okazje do strzelenia gola już w pierwszej połowie spotkania pomiędzy Portugalią a Ghaną. Żadna bramka jednak nie padła.

Do kontrowersyjnej sytuacji doszło w 62. minucie. Ronaldo dobiegał wtedy do piłki po podaniu João Félixa i upadł na murawę w polu karnym. Napastnik, który dopiero co pożegnał się z Manchesterem United, był atakowany przez Mohammeda Salisu, ale można było zastanawiać się, czy Ghańczyk faktycznie przyczynił się do utraty równowagi przez niego. Mimo to sędzia Ismail Elfath wskazał na jedenasty metr.

Do piłki podszedł sam poszkodowany i trafił do siatki. Tym samym 37-latek przeszedł do historii jako pierwszy piłkarz, który strzelał gole na pięciu Mistrzostwach Świata. Wcześniej robił to w 2006, 2010, 2014 oraz 2018 roku. Łącznie ma na koncie osiem mundialowych bramek.

Po karnym dla Portugalczyków worek z golami się rozwiązał. Dość szybko wyrównał André Ayew, ale Ghańczycy nie cieszyli się długo z remisu, bo następnie ich bramkarza pokonali João Félix oraz Rafael Leão.