Mistrzostwa Świata: Kuriozalna sytuacja w Turcji. Komentator zwolniony w trakcie meczu za wspomnienie nazwiska legendy [WIDEO]

Mistrzostwa Świata: Kuriozalna sytuacja w Turcji. Komentator zwolniony w trakcie meczu za wspomnienie nazwiska legendy [WIDEO] fot. Shutterstock
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Alpay Bakırcıgil [Twitter] | Interia.pl

Alpay Bakırcıgil został zwolniony przez stację TRT w trakcie relacjonowania przebiegu meczu Kanady z Marokiem (1:2) za wspomnienie rekordowego wyczynu dokonanego przez Hakana Şüküra z mundialu w 2002 roku.

„Lwy Atlasu” sprawiły miłą niespodziankę swoim rodakom i wszystkim fanom afrykańskiego futbolu za sprawą wywalczenia awansu do fazy pucharowej trwających Mistrzostw Świata z pierwszego miejsca w grupie z Chorwacją, Belgią oraz Kanadą.

Maroko uplasowało się na wspomnianej pozycji dzięki odniesieniu zwycięstwa z ostatnią z wymienionych drużyn, której pierwszą bramkę w czwartej minucie rywalizacji zaaplikował Hakim Ziyech.

W tej sytuacji Alpay Bakırcıgil, komentujący spotkanie dla stacji TRT, przypomniał historyczny fakt, że najszybszego gola na mundialach zdobyła legenda tureckiego futbolu - Hakan Şükür.

Miało to miejsce w 2002 roku w meczu o trzecie miejsce przeciwko Korei Południowej, w którym to znakomity napastnik potrzebował jedenastu sekund do wpisania się na listę strzelców.

Dziennikarz nie spodziewał się z pewnością, że to niewinne przytoczenie nazwiska 51-latka pociągnie za sobą poważne konsekwencje w postaci zwolnienia go w trakcie realizacji pojedynku, bo widzą nie było już dane go usłyszeć w drugiej połowie starcia.

Bakırcıgil zdążył całe zdarzenie skomentować jeszcze na Twitterze, gdzie niedługo później jego profil został usunięty z portalu społecznościowego.

„Po zdarzeniu, które miało miejsce dzisiaj, zostałem zwolniony przez stację TRT, gdzie pracowałem z dumą przez wiele lat. Separacja jest wpisana w miłość. Mam nadzieję, że zobaczymy się ponownie, żegnajcie” - napisał komentator.

Takie drastyczne posunięcie zostało podyktowane otwartą niechęcią tureckich władz do Şüküra, który po zakończeniu kariery piłkarskiej rozpoczął polityczną i stał się jednym z wiodących krytyków prezydenta Recepa Erdoğana.

W efekcie 51-latek został oskarżony między innymi o współudział w organizowanym zamachu stanu w 2016 roku, co zmusiło go do ucieczki z kraju.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy