Młode wilki na celowniku City

Młode wilki na celowniku City fot. Transfery.info
Krzysztof Gońka
Krzysztof Gońka
Źródło: Daily Mail

W następnym sezonie zwiększy się liczba Anglików grających w barwach Manchester City FC. Ma to związek z regulacjami dotyczącymi rozwoju młodych talentów w drużynach z Premier League.

Działacze klubu z Etihad zapowiedzieli, że w czasie najbliższego okna transferowego zrobią wszystko, co w ich mocy, by do klubu sprowadzić najbardziej utalentowanych i perspektywicznych młodych piłkarzy z Anglii.

Na celowniku Manuela Pellegriniego znajdują się Luke Shaw z Southampton FC, pomocnik Evertonu Ross Barkley oraz obrońca Nottingham Forest, Jamaal Lascelles.

W myśl zasad obowiązujących kluby Premier League, drużyna nie może zgłosić do rozgrywek więcej niż siedemnastu piłkarzy do lat 21 pochodzących spoza granic Anglii. Regulacja ma na celu zwiększenie liczby piłkarzy wychowanych w Anglii oraz wsparcie ich rozwoju.

Co więcej, klub ma zrezygnować z transferów znanych obcokrajowców właśnie na rzecz młodych angielskich zawodników. Według doniesień z Anglii Manchester City nie będzie napierał w czasie letniego okna transferowego na sprowadzenie do Anglii znanych piłkarzy z innych europjeskich lig (z wyjątkiem Elaquima Mangali, którego transfer ma być blisko finalizacji).

Po sezonie z Manchesterem City mają pożegnać się starsi zawodnicy, którzy nie znajdą się w planach menadżera na przyszły sezon. Wśród nich są między innymi Joleon Lescott oraz Gareth Barry.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa musi poczekać na pieniądze za Ernesta Muçiego Legia Warszawa musi poczekać na pieniądze za Ernesta Muçiego Jarosław Skrobacz wraca na ławkę trenerską Jarosław Skrobacz wraca na ławkę trenerską Xabi Alonso najdroższym trenerem w historii? Tyle trzeba zapłacić Bayerowi Leverkusen Xabi Alonso najdroższym trenerem w historii? Tyle trzeba zapłacić Bayerowi Leverkusen Franck Ribéry może wrócić do Bayernu Monachium w nowej roli Franck Ribéry może wrócić do Bayernu Monachium w nowej roli Skontaktowali się z agentem Xabiego Alonso. Bayer Leverkusen ma być przekonany, co zrobi Hiszpan Skontaktowali się z agentem Xabiego Alonso. Bayer Leverkusen ma być przekonany, co zrobi Hiszpan Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE] Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE] Słowa Michała Kucharczyka wywołały małą burzę. Odpowiedział mu medalista olimpijski Słowa Michała Kucharczyka wywołały małą burzę. Odpowiedział mu medalista olimpijski

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy