Monza potwierdza duży transfer. Nowy lider beniaminka Serie A

Monza potwierdza duży transfer. Nowy lider beniaminka Serie A fot. sbonsi / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sportitalia

Dyrektor sportowy Adriano Galliani potwierdził, że do drużyny Monzy dołączy na dniach Stefano Sensi z Interu Mediolan.

Doskonale znany z czasów współpracy w AC Milanie duet działaczy, Silvio Berlusconi oraz Adriano Galliani, poświęca się teraz nowemu projektowi, a mianowicie AC Monzy. Panowie przestawili klub na wysokie obroty, szybko dając do zrozumienia, że nie interesuje ich tylko stabilny ligowy byt na niższych poziomach rozgrywkowych.

W poprzednim sezonie udało się wywalczyć awans do Serie A, a to oznacza wprowadzenie projektu na nowy etap. Monza chce szybko ustabilizować swoją pozycję we włoskiej ekstraklasie, dlatego też przeczesuje rynek w poszukiwaniu konkretnych wzmocnień.

Wygląda na to, że już na początku okna transferowego udało się znaleźć przyszłego lidera zespołu. Ma nim zostać Stefano Sensi, który do tej pory bronił barw Interu Mediolan. Od kilku dni w temacie panował coraz większy optymizm i teraz Adriano Galliani wprost przyznał, że transfer jest już dopinany na ostatni guzik.

- Jeśli w piątek poprawnie przejdzie testy medyczne, Sensi będzie naszym zawodnikiem. Osiągnęliśmy już porozumienie, zarówno z piłkarzem, jak i z Interem Mediolan - powiedział działacz w rozmowie ze Sportitalia.

Od czasu przyjścia z Sassuolo Stefano Sensi dość regularnie występował w barwach Interu Mediolan, z czasem jednak we znaki dały się kontuzje. Ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w Sampdorii.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy