Nainggolan odejdzie z Interu, ale na swoich warunkach

Nainggolan odejdzie z Interu, ale na swoich warunkach
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sportitalia

Radja Nainggolan najprawdopodobniej przeniesie się tego lata do Chin.

Belg liczył na to, że uda mu się przekonać do siebie trenera Antonio Conte, lecz zarówno szkoleniowiec, jak i działacze Interu uznali, że jego przygoda w Mediolanie skończy się na jednym sezonie. Po ogłoszeniu decyzji gracz miał być rozczarowany, ale teraz skłania się ku odejściu. Chce to jednak uczynić na swoich warunkach, a nie tych proponowanych przez „Nerazzurrich”.

Początkowo po pomocnika zgłosiły się dwa kluby - Galatasaray oraz Jiangsu Suning. Piłkarz odrzucił obie propozycje, ponieważ zakładały jedynie wypożyczenie z opcją wykupu. Smaczku tej drugiej propozycji dodawał fakt, że Suning to klub, który należy do właścicieli Interu, zatem Nainggolan nie rozstałby się w pełni z ekipą z San Siro, co niezbyt mu odpowiadało.

Nie jest jednak wykluczone, że 31-latek i tak trafi na Daleki Wschód. Jego dostępność na rynku jest bardzo kusząca dla ekip z Chinese Super League, które mimo stuprocentowego podatku od kwoty transferu nadal przeczesują europejskie ligi w poszukiwaniu wzmocnień z wysokiej półki. „Sportitalia” informuje, że graczem wciąż zainteresowane są Shanghai Shenhua oraz Dalian Yifang.

„Il Ninja” trafił do Interu zaledwie w zeszłym roku. Wtedy klub zapłacił za niego 24 miliony euro i oddał Romie karty zawodnicze Davide Santona oraz Nicolò Zaniolo. Z miejsca zaczął pełnić istotną rolę w zespole i łącznie wystąpił w 36 spotkaniach, w których zdobył siedem bramek i zaliczył trzy asysty. Mimo to nowy dyrektor „Beneamaty”, Giuseppe Marotta, nie widzi dla niego miejsca w budowanej przez siebie drużynie.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że  wybieram selekcjonerów...” Messi udzielił bardzo ciekawego wywiadu. „Ludzie uważają, że wybieram selekcjonerów...” Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Ajax dopina letni transfer Antony'ego. Skrzydłowy jest już po testach medycznych Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Liga Mistrzów: Telewizja Polska wybrała mecze, które pokaże w najbliższych tygodniach Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy