Najmłodszy debiutant w historii Serie A. Cóż za rekord!

Najmłodszy debiutant w historii Serie A. Cóż za rekord! fot. Spada/LaPresse/SIPA USA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Francesco Camarda został nie tylko umieszczony przez trenera Stefana Piolego w kadrze Milanu na starcie z Fiorentiną, ale także otrzymał od niego szansę pokazania się na boisku. W ten sposób utalentowany napastnik został najmłodszym debiutantem w historii Serie A.

Ekipa z San Siro miała spory kłopot z odpowiednim zestawieniem linii ofensywnej na sobotnią ligową potyczkę z „Violą”. Wynikało to z faktu przymusowej pauzy za czerwoną kartkę ujrzaną przez Olivera Girouda oraz problemy zdrowotne Noaha Okafora i Rafaela Leão.

W efekcie swoją szansę otrzymał pomijany Luka Jović. Nie zdołał jej jednak wykorzystać i na przestrzeni praktycznie całego meczu należał do grona najsłabiej prezentujących się graczy na boisku.

Z tego też powodu trener Stefano Pioli spojrzał przychylnym okiem na zbierającego świetne recenzje w drużynach juniorskich oraz młodzieżowych Francesco Camardę.

W ten sposób dostąpił zaszczytu nie tylko załapania się do kadry, ale i pojawił się na murawie w spotkaniu w ramach Serie A w 83. minucie.

Dzięki temu został najmłodszym debiutantem w historii rozgrywek w wieku 15 lat i 260 dni.

Pozwoliło mu to o czternaście dni poprawić dotychczasowy rekord należący do Wisdoma Ameya z Bologny.

Środkowy obrońca, mający obecnie 18 lat, zebrał swoje pierwsze seniorskie doświadczenie w maju 2021 roku, wchodząc na murawę na ostatnią minutę meczu z Genoą. Znacznie wcześniej załapał się też dwukrotnie na ławkę rezerwowych. Gdyby, w którymś z tych spotkań wszedł na boisko, to wówczas debiut Camardy nie miałby tak istotnego znaczenia.

Autor siedmiu trafień i dwóch asyst w trzynastu występach na poziomie młodzieżowym nie wyróżnił się niczym szczególnym, ale po końcowym gwizdku mógł cieszyć się ze zwycięskiego debiutu po skromnej wygranej nad Fiorentiną.

***

NAJMŁODSI DEBIUTANCI W SERIE A

Francesco Camarda (AC Milan) - 15 lat i 260 dni (2023)

Wisdom Amey (Bologna) - 15 lat i 274 dni (2021)

Amadeo Amadei (AS Roma) - 15 lat i 280 dni (1937)

Pietro Pellegri (Genoa) - 15 lat i 280 dni (2016)

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Skontaktowali się z agentem Xabiego Alonso. Bayer Leverkusen ma być przekonany, co zrobi Hiszpan Skontaktowali się z agentem Xabiego Alonso. Bayer Leverkusen ma być przekonany, co zrobi Hiszpan Ekstraklasa: Składy na zaległy mecz Stal Mielec - ŁKS Łódź [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na zaległy mecz Stal Mielec - ŁKS Łódź [OFICJALNIE] Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE] Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE] Słowa Michała Kucharczyka wywołały małą burzę. Odpowiedział mu medalista olimpijski Słowa Michała Kucharczyka wywołały małą burzę. Odpowiedział mu medalista olimpijski Arsenal, Chelsea i Manchester United zainteresowane bramkarzem Arsenal, Chelsea i Manchester United zainteresowane bramkarzem Thomas Tuchel otwarty na pracę w tym gigancie, ale... ma nieco inny priorytet Thomas Tuchel otwarty na pracę w tym gigancie, ale... ma nieco inny priorytet Newcastle United zainteresowane znanym trenerem. Ale najpierw EURO 2024 Newcastle United zainteresowane znanym trenerem. Ale najpierw EURO 2024

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy