Nani może przenieść się do Serie A

Nani może przenieść się do Serie A fot. FotoPyK
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Gianluca Di Marzio

Bologna i Genoa są zainteresowane pozyskaniem Naniego - informuje Gianluca Di Marzio.

Nani rozstał się na początku stycznia 2022 roku z amerykańskim Orlando City i od tego czasu pozostaje bez nowego pracodawcy. W ciągu najbliższych tygodni może się to jednak zmienić.

Jak informuje Gianluca Di Marzio, 35-letni Portugalczyk otrzymał propozycję kontraktu z dwóch klubów Serie A. Zainteresowanie jego pozyskaniem wykazują Bologna oraz Genoa.

Ściągnięcie 112-krotnego reprezentanta Portugalii byłoby dla Genoi istotnym wzmocnieniem w walce o ligowy byt. Po 21 kolejkach zajmuje 19. miejsce w tabeli, a przyszłość Andrija Szewczenki na stanowisku szkoleniowca stoi pod znakiem zapytania.

Bologna z kolei zajmuje stabilną pozycję w środku stawki. Nad strefą spadkową ma aż 14 punktów przewagi.

Byłoby to dla Naniego drugie podejście do włoskiej ekstraklasy. W sierpniu 2017 roku dołączył w ramach wypożyczenia do Lazio, gdzie spędził jeden sezon. Rozegrał w jego trakcie 18 ligowych spotkań, w których strzelił trzy bramki i zaliczył trzy asysty. Później zdecydował się na powrót do Sportingu, gdzie stawiał pierwsze kroki w seniorskiej piłce.

Przeszłość Naniego jest niezwykle bogata. W latach 2007-2015 z powodzeniem reprezentował barwy Manchesteru United. Rozegrał w tym okresie 230 spotkania i strzelił 41 bramek. W swoim dorobku ma cztery mistrzostwa Anglii, jeden triumf w rozgrywkach Ligi Mistrzów z „Czerwonymi Diabłami”, a także Mistrzostwo Europy z reprezentacją Portugalii.

W Stanach Zjednoczonych występował od zimy 2019 roku. Na poziomie MLS rozegrał 84 spotkania, strzelając 31 bramek i notując 17 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy