New England Revolution znalazło następcę Adama Buksy

New England Revolution znalazło następcę Adama Buksy fot. lev radin / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabrizio Romano | Tom Bogert

Giacomo Vrioni z Juventusu zastąpi Adama Buksę w szeregach New England Revolution - poinformowali Fabrizio Romano oraz Tom Bogert.

Drużyna z Major League Soccer zakończyła przedwcześnie współpracę z reprezentantem Polski wraz z momentem rozpoczęcia czerwcowego zgrupowania kadry narodowej.

Wówczas środkowy napastnik zahaczył po pojawieniu się w Europie o Lens, gdzie dopiął wszystkie formalności związane z podpisaniem kontrakt z francuskim klubem.

New England Revolution zarobiło sześć milionów euro na sprzedaży Adama Buksy i postanowiło przeznaczyć część tych środków na sprowadzenie jego następcy.

Amerykański zespół rozważał szereg opcji i spośród nich za tę najbardziej wartościową wskazał Giacomo Vrioniego z Juventusu.

Fabrizio Romano oraz Tom Bogert przekonują, że ekipa z Major League Soccer ma już osiągnięte porozumienie ze „Starą Damą” zakładające dokonanie transferu definitywnego albańskiego napastnika za 3,8 miliona dolarów (około 3,65 miliona euro) plus bliżej nieokreślone dodatki.

Szczegóły indywidualnego kontraktu 23-letniego zawodnika także nie są na razie znane, ale będzie on mógł liczyć w nowym zespole na status Designated Player, czyli będzie jednym z lepiej opłacanych graczy w całych rozgrywkach.

Vrioni dostąpił zaszczytu zaliczenia dwóch epizodycznych występów w pierwszym zespole z Turynu.

Ostatni sezon spędził z kolei na wypożyczeniu w austriackim WSG Tirol, gdzie zdobył 21 bramek i zaliczył pięć asyst w 30 występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] Newcastle United z transferem za 40 milionów funtów plus bonusy [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów OFICJALNIE: Tomasz Kędziora opuścił Dynamo Kijów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy