New England Revolution znalazło następcę Adama Buksy

New England Revolution znalazło następcę Adama Buksy fot. lev radin / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabrizio Romano | Tom Bogert

Giacomo Vrioni z Juventusu zastąpi Adama Buksę w szeregach New England Revolution - poinformowali Fabrizio Romano oraz Tom Bogert.

Drużyna z Major League Soccer zakończyła przedwcześnie współpracę z reprezentantem Polski wraz z momentem rozpoczęcia czerwcowego zgrupowania kadry narodowej.

Wówczas środkowy napastnik zahaczył po pojawieniu się w Europie o Lens, gdzie dopiął wszystkie formalności związane z podpisaniem kontrakt z francuskim klubem.

New England Revolution zarobiło sześć milionów euro na sprzedaży Adama Buksy i postanowiło przeznaczyć część tych środków na sprowadzenie jego następcy.

Amerykański zespół rozważał szereg opcji i spośród nich za tę najbardziej wartościową wskazał Giacomo Vrioniego z Juventusu.

Fabrizio Romano oraz Tom Bogert przekonują, że ekipa z Major League Soccer ma już osiągnięte porozumienie ze „Starą Damą” zakładające dokonanie transferu definitywnego albańskiego napastnika za 3,8 miliona dolarów (około 3,65 miliona euro) plus bliżej nieokreślone dodatki.

Szczegóły indywidualnego kontraktu 23-letniego zawodnika także nie są na razie znane, ale będzie on mógł liczyć w nowym zespole na status Designated Player, czyli będzie jednym z lepiej opłacanych graczy w całych rozgrywkach.

Vrioni dostąpił zaszczytu zaliczenia dwóch epizodycznych występów w pierwszym zespole z Turynu.

Ostatni sezon spędził z kolei na wypożyczeniu w austriackim WSG Tirol, gdzie zdobył 21 bramek i zaliczył pięć asyst w 30 występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] David de Gea jest otwarty na transfer do tego klubu David de Gea jest otwarty na transfer do tego klubu Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE] Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE] UEFA zmniejszyła kary Legii Warszawa [OFICJALNIE] UEFA zmniejszyła kary Legii Warszawa [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy