Nie tylko Alexis Sánchez. Inter po Biraghiego!

Nie tylko Alexis Sánchez. Inter po Biraghiego! fot.
Karol Brandt
Źródło: Fabrizio Ronano | La Gazzetta dello Sport

Inter Mediolan zwiększa tempo w ostatnich dniach okna transferowego. „Nerazzurri” planują przeprowadzenie jeszcze przynajmniej dwóch wzmocnień, a na pierwszy plan wysuwają się Alexis Sánchez oraz Cristiano Biraghi.

Antonio Conte nie jest do końca zadowolony z dostępnych opcji na lewą stronę obrony, szczególnie dotyczy to Dalberta, który podczas letnich sparingów popełniał sporo błędów i tym samym nie prezentował poziomu zadowalającego włoskiego szkoleniowca. W związku z tym 50-latek poprosił o sprowadzenie jeszcze jednego zawodnika na tę pozycję, który finalnie miałby rywalizować o pierwszy skład z Kwadwo Asamoahem.

Według Fabrizio Romano wybór padł na Cristiano Biraghiego z Fiorentiny, lecz nim mediolańczycy wytoczą najcięższe działa, chcą wyjaśnić sytuację wspomnianego Dalberta. Brazylijczyk w najbliższych dniach może wrócić do OGC Nice i jeśli w istocie tak się stanie, wówczas „Nerazzurri” zrobią wszystko, aby pozyskać blisko 27-letniego zawodnika, który szkolił się w ich akademii młodzieżowej.

Wstępnie operacja miałaby zostać przeprowadzona na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją kupna. Pięciokrotny reprezentant Włoch od 2017 roku jest piłkarzem „Violi”, której trykot jak dotąd przywdziewał 75 razy, notując przy tym dwa trafienia i 11 asyst.

Inter Mediolan przed końcem okna transferowego, tj. do drugiego września, będzie dążył do zakontraktowania Alexisa Sáncheza oraz Cristiano Biraghiego, choć niewykluczone, że postara się także o inne wzmocnienia. Tym samym na Giuseppe Meazza sporo się jeszcze może wydarzyć, jeśli chodzi o ruchy kadrowe.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy