Nie tylko Gytkjær. Monza sprowadza drugiego króla strzelców

Nie tylko Gytkjær. Monza sprowadza drugiego króla strzelców fot. NK Osijek
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Gianluca Di Marzio

Jak informuje Gianluca Di Marzio, Mirko Marić zostanie piłkarzem Monzy.

Tym samym klub włoskiej Serie B sprowadzi już drugiego króla strzelców w letnim oknie transferowym po najlepszym w Polsce Christianie Gytkjærze, który przeniósł się tam na zasadzie wolnego transferu po wygaśnięciu umowy z Lechem Poznań. Z kolei Marić sięgnął po koronę w Chorwacji jako zawodnik NK Osijek.

Kwota transferu 25-letniego napastnika zamknie się w 4,5 miliona euro plus bonusy. Właściciel Monzy Silvio Berlusconi udostępni mu samolot, którym jutro poleci do Włoch w celu przejścia testów medycznych przed złożeniem podpisu pod umową.

Marić w Osijeku występuje od lata 2017 roku, gdy przeniósł się tam z Videotonu. Wcześniej grał też w Dinamie Zagrzeb (skąd wypożyczono go do Lokomotivy) oraz Širokim Brijegu.

W sezonie 2019/2020 urodzony w Mostarze piłkarz, dwukrotny reprezentant Chorwacji, zanotował 20 bramek i sześć asyst. Został najlepszym strzelcem ligi chorwackiej, ale ex aequo z Mijo Caktašem z Hajduka Split oraz Antonio Čolakiem z Rijeki.

Tym samym Monza kontynuuje ofensywę transferową, której celem jest awans do Serie A już po pierwszym sezonie na drugim poziomie rozgrywkowym.

Dotychczas sprowadzono takich piłkarzy jak José Machín, Dany Mota, Andrea Palazzi, Tommasso Morosini, Andrea Barberis, Nicola Mosti i Gytkjær. Na same kwoty odstępnego wydano już około dziewięć milionów euro, a doliczając sumę za Maricia budżet transferowy zbliży się do 15 milionów euro.

Jak dodaje Di Marzio, bohaterem kolejnego transferu Monzy powinien okazać się Carlos Augusto, tym razem brazylijski defensor.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Barkley opuścił Chelsea OFICJALNIE: Barkley opuścił Chelsea Neymar oskarżał o rasizm, a teraz sam może zostać zdyskwalifikowany! [WIDEO] Neymar oskarżał o rasizm, a teraz sam może zostać zdyskwalifikowany! [WIDEO] FC Barcelona: Messi z wiadomością do kibiców FC Barcelona: Messi z wiadomością do kibiców Kapitan reprezentacji Armenii odwołał transfer do Grecji. Będzie żołnierzem podczas wojny z Azerbejdżanem Kapitan reprezentacji Armenii odwołał transfer do Grecji. Będzie żołnierzem podczas wojny z Azerbejdżanem OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy