Nieoczywisty następca Victora Oshimena?! Napoli rozmawia z napastnikiem z Premier League

2024-05-16 12:26:54; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Nieoczywisty następca Victora Oshimena?! Napoli rozmawia z napastnikiem z Premier League Fot. Alessandro Garofalo/LaPresse/SIPA USA/PressFocus
Łukasz Grzywaczyk
Łukasz Grzywaczyk Źródło: L'Equipe

Poszukiwania następcy Victora Osimhena trwają. SSC Napoli prowadzi rozmowy z Jeanem-Philippem Matetą, 26-letnim napastnikiem Crystal Palace - donosi „L'Equipe”.

Obok Jonathana Davida czy Santiago Giméneza, nowym nazwiskiem na liście potencjalnych wzmocnień mistrzów Włoch z ubiegłego sezonu stał się Jean-Philipe Mateta. 26-letni Francuz, który do Crystal Palace na stałe dołączył latem 2022 roku za 11 milionów euro, rzadko kiedy pokazywał pełnię swojego potencjału. Przed obecnym sezonem jego dorobek na Selhurst Park wynosił dziesięć bramek i jedno ostatnie podanie.

Inaczej jest jednak w bieżącej kampanii, w której nie zawodzi, nawiązując do najlepszych czasów swojej kariery, kiedy to w barwach Le Havre zdobywał 17 bramek, czy sezonu w 1. FSV Mainz 05, gdy 14-krotnie wpisywał się na listę strzelców.

Były młodzieżowy reprezentant Francji w trwającym sezonie pochwalić może się 16 trafieniami i czterema asystami w 38 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach. Jego drużyna okupuje bezpieczne, 12. miejsce w tabeli Premier League, a sam piłkarz wraz z Michaelem Olisem i Eberechim Eze tworzą jeden z najciekawszych ataków ligi.

Zdaniem „L'Equipe” rozmowy między stronami trwają, jednak zawodnik nie chce odpowiadać na pytania związane ze swoją przyszłością. Kontrakt Matety z londyńskim zespołem obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku.