Nowa oferta dla Lionela Messiego

Nowa oferta dla Lionela Messiego fot. Victor Velter / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Gastón Edul [TyC Sports]

Przyszłość Lionela Messiego owiana jest wielką tajemnicą. Al-Hilal, powrót do FC Barcelony, a może... Inter Miami? Klub ze Stanów Zjednoczonych właśnie złożył ofertę mistrzowi świata – donosi dobrze poinformowany Gastón Edul.

Jednego na razie jesteśmy pewni praktycznie w stu procentach - Messi po bieżącym sezonie opuści Paris Saint-Germain. Piłkarz nie przedłuży kontraktu, o czym zdążył donieść jego trener, Christophe Galtier.

Jeszcze po mundialu w Katarze przyszłość 35-latka na Parc des Princes pisała się obiecująco. Sytuacja była jednak na tyle dynamiczna, że wszystko obróciło się o 180 stopni.

Najpierw PSG już w marcu w rozczarowującym stylu odpadło z Ligi Mistrzów po porażce z Bayernem. Później gwiazdor przeprosił klub i kibiców za wyjazd do Arabii Saudyjskiej bez zgody przełożonych. W efekcie został zawieszony na kilka dni od codziennych czynności boiskowych.

Wokół siedmiokrotnego zdobywcy Złotej Piłki wiele się dzieje. Jego ojciec miał zaakceptować rekordową w historii piłki ofertę kontraktu od potentata z Arabii Saudyjskiej.

FC Barcelona z kolei prosi swojego legendarnego bohatera o wstrzymanie się z decyzją do poniedziałku 5 czerwca w związku z akceptacją limitu płacowego przez władze LaLigi.

Trzecim poważnym graczem w grze staje się Inter Miami. Według dziennikarza TyC Sports przebywająca obecnie na ostatnim miejscu w Konferencji Wschodniej ekipa Major League Soccer przedstawiła otoczeniu pomocnika swoją propozycję.

Nic nie wiadomo o żadnych konkretach. Tylko tyle, że działacze z Florydy chcieliby rozpocząć współpracę od 1 lipca.

Temat transferu za ocean media „grzały” już w zeszłym roku. Pozostaje czekać na to, czy zrodzi się z tego coś poważniejszego.

W kończącej się kampanii, oprócz upragnionego Pucharu Świata, Messi po raz drugi z rzędu wywalczył tytuł mistrza Francji.

Jego dorobek w trakcie zmagań klubowych to 21 goli i 20 asyst w 40 występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy