Nowe wieści w sprawie tragedii na stadionie w Indonezji. Komendant policji odwołany, dziewięciu funkcjonariuszy zawieszonych

Nowe wieści w sprawie tragedii na stadionie w Indonezji. Komendant policji odwołany, dziewięciu funkcjonariuszy zawieszonych
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: AFP | CNN | FIFA

1 października po meczu Aremy z Persebayą Surabaya (2:3) doszło do zamieszek. Aby je stłumić, służby porządkowe użyły gazu łzawiącego, konsekwencją czego była ogromna panika oraz wiele ofiar. Władze Indonezji podjęły już pierwsze poważne decyzje, a do wydarzeń odniósł się Gianni Infantino.

Niezadowoleni kibice po porażce swojego klubu wkroczyli na boisko. Nie mogąc sobie poradzić z trzema tysiącami ludzi, policja zdecydowała się na wystrzelenie w tłum gazu łzawiącego.

Przerażeni fani chcieli jak najszybciej opuścić stadion, ale było ich tak dużo, że w drodze do bramki utworzył się zator. Cześć osób poniosła śmierć w wyniku uduszenia. Reszta została zwyczajnie stratowana lub ucierpiała w wyniku walk ze służbami porządkowymi.

Wstępnie mówiło się o 174 ofiarach. Dziś wiadomo, że na ten moment zmarło łącznie 125 ludzi, w tym aż 32 dzieci. Najmłodsze z nich miało trzy-cztery lata. W szpitalach wciąż przebywa około 320 rannych.

Od samego początku krytykowani za swoje zachowanie byli przedstawiciele policji. Dziś są już pierwsze decyzje.

Zwolniony został komendant policji w Malang. Zapadła też decyzja o zawieszeniu dziewięciu innych funkcjonariuszy.

Cały czas wyjaśniane są okoliczności tragedii, po której wsparcia Indonezji udzieliły największe kluby oraz ligi z całego świata.

Po raz pierwszy wydarzenia skomentował Gianni Infantino.

– To mroczny dzień dla wszystkich, którzy są związani z futbolem. Jest to tragedia, której nie sposób pojąć. Składam najgłębsze kondolencje rodzinom i przyjaciołom ofiar, którzy stracili życie w wyniku tego tragicznego zdarzenia – powiedział prezydent FIFA.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Pogoń Szczecin przeprowadziła pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski gra z Francją w 1/8 finału Mistrzostw Świata: Znamy skład [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  OFICJALNIE: Najlepszy piłkarz brazylijskiej ligi zagra w Premier League  Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Wieczysta Kraków po byłego juniorskiego reprezentanta Holandii Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Czy xG rzeczywiście mówi, że Polska nie zasłużyła na wyjście z grupy? Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Reprezentacja Polski gra z Francją. Przewidywane składy! Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata Faworyci starali się nie przemęczać. Argentyna i Holandia w ćwierćfinale Mistrzostw Świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy