Nübel odejdzie z Bayernu Monachium, ale zostanie w Bundeslidze?!

Nübel odejdzie z Bayernu Monachium, ale zostanie w Bundeslidze?! fot. Bayern
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Bild

Bayern Monachium nie może na ten moment zagwarantować Alexandrowi Nübelowi regularnych występów. W związku z tym Niemiec chciałby odejść na wypożyczenie. Najnowszym klubem, który wyraził nim zainteresowanie, jest Union Berlin - podaje „Bild”.

30 czerwca ubiegłego roku umowa obiecującego golkipera z FC Schalke 04 dobiegała końca. To wykorzystała „Gwiazda Południa”, osiągając z nim porozumienie jeszcze przed upływem tego terminu.

Finalista EURO 2019 do lat 21 wiele sobie obiecywał po przenosinach na Allianz Arenę. Liczył, że w szybkim tempie zdoła wywalczyć miano pierwszego bramkarza monachijskiej drużyny.

Tak się jednak składa, że 20 maja nowy kontrakt aż na trzy sezony podpisał Manuel Neuer i tym samym zamknął młodszemu o dekadę koledze drogę do podstawowego składu.

W aktualnych rozgrywkach Alexander Nübel wystąpił tylko trzy razy. Trudno się zatem dziwić, że jest niezadowolony ze swojej roli w nowym zespole.

24-latek oczekuje zgody na wypożyczenie. Niemca u siebie widziałoby AS Monaco, ale na horyzoncie pojawiła się również opcja pozostania w Bundelidze. Takową oferuje mu Union Berlin.

Zdaniem „Bilda” to znacznie korzystniejsza opcja dla Bayernu Monachium, który mógłby z bliska kontrolować postępy zawodnika. Gazeta informuje, że pierwsze rozmowy między klubami już miały miejsce, a w grę wchodzi wypożyczenie ważne do połowy 2023 roku.

Bramkarz przyszedłby z myślą o roli zmiennika Andreasa Luthe, a więc miałby za zadanie wejść w buty wracającego do Liverpoolu Lorisa Kariusa. Mając jednak na uwadze zaawansowany wiek podstawowego golkipera (ma 34 lata) i potencjał Nübela, zmiana hierarchii byłaby ułatwiona.

Gdyby przeprowadzka stała się faktem, wsparciem dla Neuera mógłby zostać Stefan Ortega.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy