Oczy świata skierowane na Karola Czubaka. Ostatni sezon superstrzelca w Arce Gdynia?!

2024-06-02 10:02:06; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Oczy świata skierowane na Karola Czubaka. Ostatni sezon superstrzelca w Arce Gdynia?! Fot. Dziurek / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Mark Kelkenberg [X]

Finał baraży o Ekstraklasę może okazać się decydujący dla Karola Czubaka. O względy napastnika w tej chwili zabiega wiele zagranicznych klubów, w tym te z MLS – opisał w swoim poście na platformie X Mark Kelkenberg.

2 czerwca Arka Gdynia zmierzy się z Motorem Lublin o być albo nie być. Stawką meczu rozgrywanego u siebie jest uczestnictwo w najwyższej klasie rozgrywek. Zespół tydzień wcześniej mógł sobie zapewnić bezpośredni awans, lecz roztrwonił kilkupunktową przewagę nad GKS-em Katowice, który wydarł im przepustkę w ostatniej kolejce.

W przypadku porażki klub z Trójmiasta może zostać zmuszony do wzbogacenia budżetu poprzez odejście jednego ze swoich kluczowych napastników. Tworzący zabójczy duet w linii ataku z Olafem Kobackim Czubak ponoć w ostatnim czasie zyskał wielu wielbicieli zza oceanu, którzy widzieliby go w swojej drużynie.

Takie informacje na swoim profilu w mediach społecznościowych przekazał Mark Kelkenberg, równocześnie twierdzący, że na rok przed wygaśnięciem kontraktu król strzelców pierwszej ligi z poprzedniej kampanii ma wielką szansę trafić na listę transferową gdynian.

Trudno natomiast orzec, czy Arka doczekałaby się równocześnie rekordu sprzedażowego. Ten aktualnie należy do Luki Zarandii. Gruzin przed sezonem 2019/2020 wzmocnił Zulte Waregem za milion euro.

Czubak z góry zapisał się w historii obecnego pracodawcy złotymi zgłoskami, przynajmniej pod kątem indywidualnych osiągnięć. W 108 spotkaniach zanotował 51 trafień. Dołożył też 14 asyst.

Lawina spekulacji, może nawet tych pozytywnych z perspektywy kibiców Arki, ruszy po finale baraży. Ten zaplanowano na 18:00.