Odchodzi z Górnika Zabrze, pobije rekord transferowy?!

2024-06-17 23:38:25; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Odchodzi z Górnika Zabrze, pobije rekord transferowy?! Fot. Marcin Bulanda / PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: sportweb.pravda.sk

Górnik Zabrze nie wykupi Adriána Kaprálika z MŠK Žilina, ponieważ w umowie wypożyczenia zabrakło opcji wykupu. 14-krotny mistrz kraju może jednak na nim zarobić dzięki procentowi od transferu, a rekordową ofertę złożył za Słowaka Slovan Bratysława - informuje sportweb.pravda.sk.

Adrián Kaprálik to spora nadzieja słowackiej piłki. Atakujący poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu z MŠK Žiliny do Górnika Zabrze. Umowa wygasa 30 czerwca 2024 roku i wiadomo, że nie będzie kontynuacji, bo przedstawiciel Ekstraklasy nie zastrzegł sobie pierwokupu. Nie powinno to zresztą nikogo dziwić, ponieważ 22-latek jest poza zasięgiem finansowym 14-krotnego mistrza kraju.

Sugerują to zresztą wieści z kraju naszych sąsiadów, bowiem według informacji podawanych przez sportweb.pravda.sk, na stole pojawiła się rekordowa oferta za Kaprálika, która pochodzi ze Slovana Bratysława. Działacze mistrza Słowacji zaoferowali za tego piłkarza dwa miliony euro samej podstawy oraz 20 procent od następnego transferu.

MŠK Žilina zdaje sobie sprawę, że byłby to największy transfer w historii rozgrywek, ale na razie nie zareagowała na propozycje. Górnik Zabrze również zaciera ręce, bo z tytułu potencjalnego transferu zastrzegł sobie 10 procent. Jeśli zatem wspomniana propozycja jest realna, do przedstawiciela Ekstraklasy trafiłoby 200 tysięcy euro.

Slovan Bratysława szuka nowych twarzy w obliczu zdobycia mistrzostwa Słowacji i walki o awans do Ligi Mistrzów. Nie ma wątpliwości, że utalentowany Kaprálik to interesujące posunięcie. Poprzedni sezon w jego wykonaniu to na polskich boiskach łącznie 32 spotkania, osiem goli i trzy asysty. Jego umowa z MŠK Žilina wygasa natomiast 30 czerwca 2026 roku.