OFICJALNIE: Al Sadd sprowadziło Xaviemu nową gwiazdę. Marco Fabián w Katarze

OFICJALNIE: Al Sadd sprowadziło Xaviemu nową gwiazdę. Marco Fabián w Katarze fot. Al-Sadd
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Al-Sadd

Marco Fabián został piłkarzem Al Sadd. Do katarskiego klubu przeniósł się na zasadzie wolnego transferu.

Fabián w 2019 roku po transferze z Eintrachtu Frankfurt grał w Major League Soccer w Philadelphii Union. Amerykanie jednak zdecydowali się nie skorzystać z opcji przedłużenia kontraktu na kolejne dwa sezony, w związku z tym Meksykanin został wolnym zawodnikiem.

Z tej sposobności skorzystało Al Sadd, czyli aktualny mistrz Kataru i półfinalista Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Fabián z tym klubem związał się umową do końca sezonu 2019/2020. Założy koszulkę z numerem 33.

33-letni ofensywny pomocnik w zasadzie skorzystał z nagłej okazji na lukratywny kontrakt na Bliskim Wschodzie, bo pierwotnie miejsce dla piątego obcokrajowca w składzie drużyny prowadzonej przez Xaviego miał zająć Gervinho. Na Iworyjczyka, aktualnie odsuniętego od składu Parmy za podejście do treningów w celu wymuszenia transferu podczas zimowego okna, przyjdzie jednak Katarczykom poczekać do lipca.

Fabián ojczyznę opuścił w 2016 roku na rzecz Eintrachtu Frankfurt. W Bundeslidze były spore oczekiwania wobec niego, jednak nie sprostał im. W 43 meczach strzelił osiem bramek i zaliczył siedem asyst. Zimą minionego roku przeniósł się do MLS - jego bilans w lidze amerykańskiej to siedem bramek i asysta w 23 spotkaniach.

Obcokrajowcami w składzie Al Sadd są też obecnie: Gabi, Woo-young Jung, Tae-heui Nam, Baghdad Bounedjah.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Bonke Innocent w Lorient OFICJALNIE: Bonke Innocent w Lorient Brentford finalizuje największy transfer w swojej historii Brentford finalizuje największy transfer w swojej historii Raków Częstochowa wstępnie dogadany w sprawie rekordowego transferu Raków Częstochowa wstępnie dogadany w sprawie rekordowego transferu OFICJALNIE: Wyjaśniona przyszłość Semira Štilicia OFICJALNIE: Wyjaśniona przyszłość Semira Štilicia Widzew Łódź celuje w transfer z Ekstraklasy Widzew Łódź celuje w transfer z Ekstraklasy FC Barcelona z możliwością wykupienia dwóch piłkarzy FC Barcelona z możliwością wykupienia dwóch piłkarzy Adam Nawałka nie jest trenerskim geniuszem. To… dobrze? Adam Nawałka nie jest trenerskim geniuszem. To… dobrze?

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy