OFICJALNIE: Alan Madaliński na testach w Parmie

OFICJALNIE: Alan Madaliński na testach w Parmie
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Miedź Legnica

Utalentowany golkiper Miedzi Legnica Alan Madaliński udał się do Włoch, gdzie przez kilka najbliższych dni będzie testowany przez Parmę. Jeśli pozostawi po sobie dobre wrażenie, może otrzymać propozycję kontraktu.

Nie od dziś wiadomo, że polscy piłkarze cieszą się ostatnimi czasy sporą popularnością, jeśli chodzi o Półwysep Apeniński. Patrząc na dwa najwyższe szczeble rozgrywkowe we Włoszech, spokojnie można byłoby utworzyć solidny zespół.

Wszystko wskazuje się, że trend na piłkarzy znad Wisły nadal nie przemija. Dobrym przykładem jest Alan Madaliński.

We wtorkowe przedpołudnie Miedź Legnica poinformowała o tym, że golkiper udał się do Parmy. To właśnie w tym klubie Serie B przejdzie kilkudniowe testy. Jeśli pozostawi po sobie dobre wrażenie, może otrzymać propozycje kontraktu.

- Alan jest przykładem profesjonalisty, który cierpliwie podąża wytyczoną przez nasz klub ścieżką rozwoju. Od występów w Centralnej Lidze Juniorów U15 i U-17, po kadrę pierwszego zespołu i regularne występy na trzecioligowych boiskach w drugim zespole. Zaproszenie na treningi do Parmy jest szansą na zebranie kolejnych doświadczeń i nagrodą za dotychczasowe osiągnięcia w naszym klubie - powiedział dyrektor Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica Tomasz Syska.

Zawodnikami Parmy są Adrian Benedyczak oraz Bartłomiej Maliszewski.

16-latek do tej pory nie miał okazji zaprezentować się na boiskach pierwszoligowych, ale trenuje z pierwszym zespołem. Ponadto występuje też w trzecioligowych rezerwach Miedzi Legnica.

Od początku tego sezonu rozegrał pięć meczów. W jednym z nich zdołał zachować czyste konto.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Manchester United: Ralf Rangnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Manchester United: Ralf Rangnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021 Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy