OFICJALNIE: Albian Ajeti w WHU

OFICJALNIE: Albian Ajeti w WHU
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: West Ham United FC

West Ham United pozyskał Albiana Ajetiego.

Manuel Pellegrini już w zeszłym sezonie miał problemy z obsadzeniem pozycji środkowego napastnika, które teraz zostałyby pogłębione poprzez odejścia Marko Arnautovicia, Lucasa Péreza czy Andy’ego Carrolla, gdyby nie fakt, że „Młoty” wzmocniły atak. Najpierw skierowano wzrok w kierunku Sébastiena Hallera, który pochłonął rekordową w historii kwotę, lecz został sprowadzony z myślą o pierwszym składzie, dlatego wydatek rzędu 40-50 milionów euro nie może aż tak dziwić. To jednak nie koniec.

Po tym, jak dokonano zakupu środkowego obrońcy Gonçalo Cardoso, postanowiono po raz kolejny skupić się na angażu atakującego. Ostatecznie postawiono na Albiana Ajetiego, który przybył z FC Basel za około 8,5-10 milionów funtów (maksymalnie 11 milionów euro).

Po przejściu obligatoryjnych testów medycznych siedmiokrotny reprezentant Szwajcarii związał się z „Młotami” kontraktem do 30 czerwca 2023 roku, który jednak zakłada możliwość rozszerzenia współpracy o kolejne 24 miesiące. W nowym zespole będzie on występował w koszulce z numerem 27.

22-latek to wychowanek ekipy z Bazylei, z której jednak odszedł w styczniu 2016 roku, zasilając tym samym ekipę Augsburga. Następnie trafił on do FC St. Gallen, skąd w październiku 2017 roku wrócił na „stare śmieci”. Łącznie w barwach „Bebbi” wystąpił 96 razy, a dodatkowo zanotował 43 trafienia i 21 asyst. Dodajmy, że poza środkiem ataku, może on także grać nieco niżej oraz zajmować miejsce na prawym skrzydle.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy