OFICJALNIE: Alexander Schwolow rozstał się z Herthą BSC

OFICJALNIE: Alexander Schwolow rozstał się z Herthą BSC
Jan Chromik
Jan Chromik
Źródło: Hertha BSC

Alexander Schwolow stał się wolnym zawodnikiem, po tym jak jego kontrakt z Herthą BSC został rozwiązany za porozumieniem stron.

Niemiecki bramkarz ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Schalke 04. Dla zespołu z Gelsenkirchen zagrał 25 razy i nie uchronił drużyny przed spadkiem z ligi.

Macierzysta drużyna Schwolowa podzieliła ten sam los. Zawodnik, który ma na swoim koncie 199 występów w Bundeslidze, raczej nie chciał występować na drugim poziomie rozgrywkowym.

Po porozumieniu się z klubem, do którego trafił latem 2020 roku za siedem milionów euro z Freiburga, kontrakt bramkarza, obowiązujący do 30 czerwca 2025 roku, został rozwiązany.

- Jestem przekonany, że znalezione rozwiązanie jest najlepsze dla wszystkich zaangażowanych stron. Dlatego chciałbym podziękować osobom z Herthy odpowiedzialnym za znalezienie tego wspólnego rozwiązania, z którego obie strony są zadowolone. Oczywiście po moim przejściu do Herthy chciałem, aby sprawy potoczyły się inaczej, ale nie wszystko w życiu idzie zgodnie z planem. Trzeba się z tym pogodzić, zaakceptować sytuacje i jak najlepiej je wykorzystywać. Życzę całemu klubowi i wszystkim, którym zależy na Hercie, wszystkiego najlepszego na przyszłość i szybkiego powrotu do Bundesligi - powiedział Schwolow po rozstaniu z niemieckim zespołem.

Niemieckiego bramkarza łączy się z powrotem do Freiburga. Z tą drużyną był wcześniej związany od 2008 do 2020 roku, z roczną przerwą na wypożyczenie do Arminii Bielefeld.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Głośno o transferze Jakuba Kiwiora. Jego agent pojawił się na stadionie giganta Głośno o transferze Jakuba Kiwiora. Jego agent pojawił się na stadionie giganta Transfery - Relacja na żywo [30/11/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/11/2023] Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Mateusz Klich uderza w... zawodnika Realu Madryt. „Klaun. Najgorszy, na jakiego grałem” Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego” Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy