OFICJALNIE: Algieria ugości u siebie domowe mecze Palestyny

OFICJALNIE: Algieria ugości u siebie domowe mecze Palestyny fot. BkhStudio / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: FAF

Algierska Federacja Piłkarska poinformowała o wyciągnięciu pomocnej dłoni w kierunku Palestyńskiej Federacji Piłkarskiej w obliczu trwającego konfliktu zbrojnego z Izraelem.

Przeprowadzenie bestialskiego ataku na terenie Izraela przez palestyńską organizację Hamas doprowadziło do równie brutalnej odpowiedzi.

Z tego też powodu w rejonie Bliskiego Wschodu panuje olbrzymie napięcie uniemożliwiające między innym rozgrywanie spotkań piłkarskich.

UEFA zdążyła już wcześniej poinformować o odwołaniu zaplanowanych meczów na terenie Izraela w ramach eliminacji EURO 2024 i EURO 2025 U-21 oraz turnieju kwalifikacyjnego EURO 2024 U-17. Ponadto przeniesiony na późniejszy termin został wyjazdowy pojedynek tamtejszej reprezentacji z Kosowem.

W podobnym położeniu znajduje się kadra Palestyny, która oddała walkowerem starcie z Tadżykistanem w ramach Merdeka Cup.

Ważniejsze mecze czekają ją jednak w listopadzie w ramach eliminacji Mistrzostw Świata i przygotowań do udziału w Pucharze Azji w styczniu 2024 roku.

„Rycerze”, przy aktualnej sytuacji, nie mają możliwości rozgrywania spotkań w autonomicznym rejonie. Dlatego zwrócili się do poszczególnych federacji z prośbą o pomoc.

Na ich apel zareagowali Algierczycy, którzy poinformowali o ugoszczeniu reprezentacji Palestyny w dłuższej perspektywie oraz poniesieniem z tego tytułu wszystkich kosztów.

„Zgodnie z dyrektywami wysokich władz kraju i na prośbę prezydenta Palestyńskiej Federacji Piłkarskiej, pana Jibrila Rajouba, FAF zdecydowała się gościć wszystkie oficjalne i nieoficjalne mecze w Algierii w ramach przygotowań do zawodów palestyńskiej drużyny narodowej obejmującej spotkania kwalifikacyjne Mistrzostw Świata 2026 i Pucharu Narodów Azji 2027 oraz pokrycie wszelkich kosztów związanych z tymi wydarzeniami” - napisano w komunikacie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE] Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy